Çözüldü Evimizin önündeki sokak kedisini alabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Halihazırda 1 kedimiz var 2 yaşında. Evimizin önünde 1 anne ve 4 yavru kedi var. Geçenlerde doğurdu. Birisini alsak annesi falan üzülürüm ya da kardeşleri? Masraf açısından sıkıntı yok ve bakabiliriz.

Çözüm
Halihazırda 1 kedimiz var 2 yaşında. Evimizin önünde 1 anne ve 4 yavru kedi var. Geçenlerde doğurdu. Birisini alsak annesi falan üzülürüm ya da kardeşleri? Masraf açısından sıkıntı yok ve bakabiliriz.
Her kafadan bir ses çıkmış. Sorularınızı en yalın haliyle yanıtlamam gerekirse;

• Yavru iken almalısınız ki evdeki kediniz kolay alışsın. 5-6 ay diyenler olmuş, çok geç. Alacağınız kedi sokağa alışmış olur ve karakteri oturmuş olur.
  • İkinci aydan sonra sütten kesiliyorlar, alacaksanız o zaman alın.
  • Annesi üzülür evet ama insanlardaki gibi hayatı boyunca yaşayacağı bir üzüntü değil bu zira kedilerde akıl ve mantık yoktur içgüdü vardır. Ben onlarca sahiplendirdim.
  • Yaş mama ile kedi beslenmesi olmaz, yaş mama takviyedir, ayda en fazla 3-4 tüp verilmelidir. Fazlası zarardır.
Ayrıca sormak istediğiniz bir husus olursa beni etiketleyin, bir de rehber sormuşsunuz. Aşağıya link bırakıyorum.

4-5 aylık olana kadar bekleyin. Zaten 6-7 aylık olduklarında artık kardeşler dağılıyor, kendi hayatlarını kuruyorlar.
Eğer mahallede başka birileri de bakıyorsa mutlaka onlara da sorun.
Bir hayatı daha sokaktan kurtarmanızın bir sakıncası elbette yok.

Bakan kişilere soracağım öncelikle. Eğer izin verirlerse alabilir miyim sizce? Ben biraz diğerlerini düşünüyorum. Üzülürüm annesi yavruları falan.

Bakan kişilere soracağım öncelikle. Eğer izin verirlerse alabilir miyim sizce? Ben biraz diğerlerini düşünüyorum. Üzülürüm annesi, yavruları falan.
Tabii ki alabilirsiniz.
Eğer dediğim gibi 6-7 aylık olmalarını beklerseniz üzülmenize de gerek kalmaz.

Anne sütünden ayrı kalması pek iyi değil, ve evet anneyi üzme ihtimaliniz var. Eğer gerçekten anne sütünü aratmadan desteklersen alabilirsin.
Hepsi ayaklandı hocam mama yiyorlar kuru mama.
Tabii ki alabilirsiniz.
Eğer dediğim gibi 6-7 aylık olmalarını beklerseniz üzülmenize de gerek kalmaz.

Diğer türlü üzülürmü annesi falan? Erkenden almak istiyorum çünkü kedim alışmayayabilir büyürse.

Geri
Yukarı