Çözüldü Evimizin önündeki sokak kedisini alabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Halihazırda 1 kedimiz var 2 yaşında. Evimizin önünde 1 anne ve 4 yavru kedi var. Geçenlerde doğurdu. Birisini alsak annesi falan üzülürüm ya da kardeşleri? Masraf açısından sıkıntı yok ve bakabiliriz.

Çözüm
Halihazırda 1 kedimiz var 2 yaşında. Evimizin önünde 1 anne ve 4 yavru kedi var. Geçenlerde doğurdu. Birisini alsak annesi falan üzülürüm ya da kardeşleri? Masraf açısından sıkıntı yok ve bakabiliriz.
Her kafadan bir ses çıkmış. Sorularınızı en yalın haliyle yanıtlamam gerekirse;

• Yavru iken almalısınız ki evdeki kediniz kolay alışsın. 5-6 ay diyenler olmuş, çok geç. Alacağınız kedi sokağa alışmış olur ve karakteri oturmuş olur.
  • İkinci aydan sonra sütten kesiliyorlar, alacaksanız o zaman alın.
  • Annesi üzülür evet ama insanlardaki gibi hayatı boyunca yaşayacağı bir üzüntü değil bu zira kedilerde akıl ve mantık yoktur içgüdü vardır. Ben onlarca sahiplendirdim.
  • Yaş mama ile kedi beslenmesi olmaz, yaş mama takviyedir, ayda en fazla 3-4 tüp verilmelidir. Fazlası zarardır.
Ayrıca sormak istediğiniz bir husus olursa beni etiketleyin, bir de rehber sormuşsunuz. Aşağıya link bırakıyorum.

Evet, fotoğraf net ise anlarım :) Ama dediğim gibi burada yavrunun durumundan ziyade sizin evdeki kedinizin aşı durumu önemli.
Tam net değil bugün tekrar çekerim ancak şu şekilde, bizim kedinin aşıları zamanı geldi bunu söylediğiniz iyi oldu şimdi almamış olurum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220529_155602.jpg
    IMG_20220529_155602.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20220529_155605.jpg
    IMG_20220529_155605.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 27
2 aylıktan büyük bu yavrular hocam.

O zaman sütten beslenmeyi kesmişlerdir diye düşünüyorum? Kuru mama geçen verdim yediler bol bol. Bol bol dediğim hepsine yetecek kadar çok fazla değil tabii ki.

O zaman sütten beslenmeyi kesmişlerdir diye düşünüyorum? Kuru mama geçen verdim yediler bol bol.
Tabi tabi sütten kesileli baya olmuş belli, dişleri olgunlaşmıştır. Tabii ki yine de yetişkin değil yavru kedi maması vermelisiniz. Önceliğiniz evinizdeki evladınızın aşıları olsun :)

Tabi tabi sütten kesileli baya olmuş belli, dişleri olgunlaşmıştır. Tabii ki yine de yetişkin değil yavru kedi maması vermelisiniz. Önceliğiniz evinizdeki evladınızın aşıları olsun :)
Tamamdır çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için geri dönüş yapacağım.

Dosya Ekleri

• IMG-20220604-WA0000.jpg
    IMG-20220604-WA0000.jpg
    135,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20220604-WA0001.jpg
    IMG-20220604-WA0001.jpg
    112,5 KB · Görüntüleme: 21
Maşallah nasıl da tatlılar, hocam 2 ile 3 aylık arası yavrular bunlar. Almanızda bir sakınca olmaz.
Kendi kedimin aşısını yaptırmadan eve getirmem çok sıkıntı çıkarırmı sizce? Şuanda bir birbirlerine alışacaklarmı merak ediyorumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı