Çözüldü Evimizin önündeki sokak kedisini alabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Halihazırda 1 kedimiz var 2 yaşında. Evimizin önünde 1 anne ve 4 yavru kedi var. Geçenlerde doğurdu. Birisini alsak annesi falan üzülürüm ya da kardeşleri? Masraf açısından sıkıntı yok ve bakabiliriz.

Çözüm
Halihazırda 1 kedimiz var 2 yaşında. Evimizin önünde 1 anne ve 4 yavru kedi var. Geçenlerde doğurdu. Birisini alsak annesi falan üzülürüm ya da kardeşleri? Masraf açısından sıkıntı yok ve bakabiliriz.
Her kafadan bir ses çıkmış. Sorularınızı en yalın haliyle yanıtlamam gerekirse;

• Yavru iken almalısınız ki evdeki kediniz kolay alışsın. 5-6 ay diyenler olmuş, çok geç. Alacağınız kedi sokağa alışmış olur ve karakteri oturmuş olur.
  • İkinci aydan sonra sütten kesiliyorlar, alacaksanız o zaman alın.
  • Annesi üzülür evet ama insanlardaki gibi hayatı boyunca yaşayacağı bir üzüntü değil bu zira kedilerde akıl ve mantık yoktur içgüdü vardır. Ben onlarca sahiplendirdim.
  • Yaş mama ile kedi beslenmesi olmaz, yaş mama takviyedir, ayda en fazla 3-4 tüp verilmelidir. Fazlası zarardır.
Ayrıca sormak istediğiniz bir husus olursa beni etiketleyin, bir de rehber sormuşsunuz. Aşağıya link bırakıyorum.

Sadece annesi veya yavruları üzülür mü diye düşünüyorum.
Hepiniz farklı bir şey söylüyorsunuz tam emin olamadım.
Size araştırıp bulabileceğiniz bilgileri sunuyorum.
Bu konu hakkında binlerce rehber var.
Birisine bakma zahmetinde bulunabilir misiniz?

Size araştırıp bulabileceğiniz bilgileri sunuyorum.
Bu konu hakkında binlerce rehber var.
Birisine bakma zahmetinde bulunabilir misiniz?
Rehberlerden birisini atabilirmisiniz?

Kendi kedim Xay'i sokaktan sahiplenmeden önce birçok bilgiyi buradan edinmiştim.
Size de önerebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizi evladınızdan ayırsak üzülmez misiniz?

Yaş mamayla beslemesi o kadar da sağlıklı bir şey değil. Ciğerlerinde yağlanma yapar.
Sadece kuru mama ile az bir miktar karıştırılıp verilebilir.

Yanlış biliyormuşum, öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim hocam :)

• Yavru iken almalısınız ki evdeki kediniz kolay alışsın. 5-6 ay diyenler olmuş, çok geç. Alacağınız kedi sokağa alışmış olur ve karakteri oturmuş olur.
  • Annesi üzülür evet ama insanlardaki gibi hayatı boyunca yaşayacağı bir üzüntü değil bu zira kedilerde akıl ve mantık yoktur içgüdü vardır. Ben onlarca sahiplendirdim.
  • Yaş mama ile kedi beslenmesi olmaz, yaş mama takviyedir, ayda en fazla 3-4 tüp verilmelidir. Fazlası zarardır.
Ayrıca sormak istediğiniz bir husus olursa beni etiketleyin, bir de rehber sormuşsunuz. Aşağıya link bırakıyorum.

Çözüm
Cok fazla yaş mamada zararlı.

Biliyorum hocam benim de kedim var.

Tamamdır teşekkür ediyorum. Bugün evimize getirip bizim kedi nasıl bir tepki verecek onu göreceğim. Eğer sıkıntı çıkarmaz ise kalabilir diye düşünüyorum.

Tamamdır teşekkür ediyorum. Bugün evimize getirip bizim kedi nasıl bir tepki verecek onu göreceğim. Eğer sıkıntı çıkarmaz ise kalabilir diye düşünüyorum.
Eve getireceğiniz yavru kaç aylık? Dikkat edin sizin evdeki kedinizin parazit aşısı zamanı geldiyse önce aşısını yaptırın. Dışarıdan getireceğiniz kediden hastalık bulaşabilir.

Eve getireceğiniz yavru kaç aylık? Dikkat edin sizin evdeki kedinizin parazit aşısı zamanı geldiyse önce aşısını yaptırın. Dışarıdan getireceğiniz kediden hastalık bulaşabilir.
Ne yazıkki tam emin olamıyorum. Bir fotoğraf atsam anlayabilirmisinizki?

Yeni konular

Geri
Yukarı