Evlenmek istememek mantıklı mı?

Doğru söylüyorsunuz ama sevilmeyi hak etmiyor gibi hissediyorum zoruma gidiyor.

Öyle ama ben para için moral bozmuyorum. Sevilmeyi hak etmiyor gibi hissediyorum.
Çok mastürbasyon yapan kişilerde aşağılık kompleksi oluşur, kendini değersiz hissedersin. Çok cinsel film izlersen aynı şekilde kadınları da değersiz obje gibi görürsün.

Çok mastürbasyon yapan kişilerde aşağılık kompleksi oluşur, kendini değersiz hissedersin. Çok cinsel film izlersen aynı şekilde kadınları da değersiz obje gibi görürsün.

Yok hocam bu öyle bir şey değil 😅. Kendimi bildim bileli böyle. Kimseyle konuşup da güvenmek istemiyorum açıkçası.

Kendimi övmek ya da ilgi toplamak için açmadım ama merak ettiğim bir konu var. Henüz 19 yaşımda olmama rağmen kimseyle konuşmak istemiyorum, kimseyle dertleşmek istemiyorum, kimseye güvenemiyorum. Bunun sadece bende mi olduğunu bilmiyorum ama konu birini sevmek olunca öz güvenim ve hevesim kırılıyor. Üzülmek istemiyorum gibi bir duyguya kapılıyorum. Bunu sadece ben mi yaşıyorum öğrenmek istiyorum. Biraz dertleşmek istedim.
Aynı hissi yaşayan tahmin edemeyeceğin kadar çok insan vardır. Sanıyorum ki doğru insanı bulduğunda - ister dostluk, ister aşk anlamında, her şey kendiliğinden çözülüyor. İnsanlara güvenememek konusunda haklısın. Ama bence kendini yakın hissettiğin birine ufaktan güvenmeyi dene. Çünkü insanın hayatında derdini anlatabileceği birisi olması çok önemli bence. Başlıktaki sorunun cevabıysa insanına göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı