Evren Genişliyor ama Nereye?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evren dogudaki, batidaki, kuzeydeki ve güneydeki sonsuzluga dogru genisliyor.

Buna bakılırsa big bang nerede oldu? Her şey bir noktada birleşip patladi ama nerede aslina benimde merak ettiğim bir soru.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerde oldugunun ne önemi varki?
Diyelimki andromeda galaksininin güneydogu bölgesinde.

Yanlis anlama sadece merakimdan soruyorum.

Yok efendim fazla düşünme kafayı yersin, yok efendim bu işlere kafa yorma çıldırırsın vs. bunlar ortaçağ mantığı artık. İnsan beyni bilinen evrendeki en mükemmel şey. Ve onun üstünde hiç bir şey yok. Her şeye kafa yormalı, her şeyi düşünmeliyiz.
İnsanoğlunun egoistliğini tam anlamıyla yansıtmışsın. İnsan egoist bir varlık yanlış anlama hepimiz öyleyiz ama bilinen evren dediğin şeyde zaten insanın beyniyle sınırla kalıyor, yani aslında beynimiz el verdiği kadar şeyi biliyoruz.
Tabii ki araştırıp kendimizi geliştirmeliyiz ama asla her şeyi tam anlamıyla anlayamayacağız en azından şimdilik.

Evrenin gelişmesi ile ilgili şunu duymuştum, bir belgeselde aslında bu döngü meselesi evrenin başlangıcı büyük patlama sürekli tekrarlanıyormuş. Yani aynen bir balon gibi, balon şişer ve sonunda patlar ve büzüşür. Sonra tekrar şişer ve patlar yani şuanda evren kaçıncı kez büzüşüp tekrar genişledi bulmak çok zor.

Sayılarla ifade edilemez, belkide edilir ayriyettten evrenin sonsuz olduğunu bir filozof veya bilim adamı eskiden şu şekilde anlatmıştı, tam hatırlamıyorum; Elinde bir ok ve yay var ve oku attığında sürekli gittiğini düşün. Ok sonunda bir duvara çarpsa bile, onu duvardan alıp duvarın üstüne çıkıp tekrar attığında yoluna devam edecekti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı