Evren Hakkındaki Hipotezim

lionstone19

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün aklıma çok değişik bir şey geldi. Şimdi bildiğiniz üzere atomların bir çekirdeği var ve bu çekirdeğin yörüngesinde elektronlar dolanıyor. Acaba aynı şekilde Güneş de bir atomun çekirdeği ve yörüngesinde dönen gezegenler de elektronları olabilir mi? Ve bütün galaksiler aynı şekilde olup hepsi birlikte bir cisim oluşturuyor olabilir mi?

Elektronların içerisinde atmosfer, ekosistem, su, oksijen, karbondioksit veya kısaca yaşam olması ne kadar mümkünse sizin söylediğiniz de o kadar mümkün ve mantıklı. Ayrıca atom çekirdeği sizce çıplak gözle görülebilir mi ?

Elektronların içerisinde atmosfer, ekosistem, su, oksijen, karbondioksit veya kısaca yaşam olması ne kadar mümkünse sizin söylediğiniz de o kadar mümkün ve mantıklı. Ayrıca atom çekirdeği sizce çıplak gözle görülebilir mi ?
Neden mantıksız olsun ki ? Belki de elektronların içinde de yaşam vardır ? Tamam, belki O, H2O ve CO2 olmayabilir ama belki daha farklı maddeler vardır.

İnsanlara en saçma görünen bilimsel düşüncelerin bile mutlaka üzerinden durulması gerekir. Büyük bir fikir olması için ortaya atıldığı zaman itibariyle çoğu insan tarafından red edilmiş olması gerekir. :)

Bugün aklıma çok değişik bir şey geldi. Şimdi bildiğiniz üzere atomların bir çekirdeği var ve bu çekirdeğin yörüngesinde elektronlar dolanıyor. Acaba aynı şekilde Güneş de bir atomun çekirdeği ve yörüngesinde dönen gezegenler de elektronları olabilir mi? Ve bütün galaksiler aynı şekilde olup hepsi birlikte bir cisim oluşturuyor olabilir mi?
Ben yaşadığımız evrendeki her şeyin tek bir kaynaktan oluştuğuna inanıyorum. Bu tek şey farklı sayılarla bir araya gelerek çeşit oluşturuyor. Bu yüzden her şeyin ondan başka her şeye dönüşebileceğine inanıyorum. Bu biraz vahdeti vücuda benziyor ama ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Sorgulanamayacak teklikten bahsediyorum. Yani düşüncelerine katılıyorum büyük kompleks şeyler özünü oluşturan şeyi yansıtabilir.

Geçen gün bir belgesel izledim. Orada Mars ve Dünya'nın aynı yapıdan oluştuğu söyleniyordu. Fakat Mars, Güneş'in yaydığı nükleer ısıdan dolayı kurumuş. Ama Dünya'ya bir şey olmamış çünkü Dünya'nın çekirdeğindeki metallar Dünya'nın etrafında manyetik bir kalkan oluşturmuş. Fakat Mars'ta böyle bir şey olmadığı için orası kurumuş. Evren cidden çok acayip bir yer.

Geçen gün bir belgesel izledim. Orada Mars ve Dünya'nın aynı yapıdan oluştuğu söyleniyordu. Fakat Mars, Güneş'in yaydığı nükleer ısıdan dolayı kurumuş. Ama Dünya'ya bir şey olmamış çünkü Dünya'nın çekirdeğindeki metallar Dünya'nın etrafında manyetik bir kalkan oluşturmuş. Fakat Mars'ta böyle bir şey olmadığı için orası kurumuş. Evren cidden çok acayip bir yer.

Galiba aynı belgeseli izlemişiz. :)
Çok hatırlayamıyorum dediğin gibi dünyanın çekirdeğinden yayılan manyetik alan güneşin zararını en aza indiriyormuş, alan daraldıkça güneşin etkileri daha da artıyor Mars'ta yaşamın bitmiş olmasının bir sebebini de buna bağlıyorlar, kutup ışıkları dünyanın çekirdeğinden yayılan dalganın bozulduğunun işaretiymiş dünyamız da aynı kaderi paylaşabilir belki milyon yıl sonra.

Eğer bu doğruysa bunu anca bize mikroskoptan bakan bilebilir. Doğruluğunu insan kaynaklarının kanıtlaması için öncelikle evrenin tamamını bilmemiz ve bir yapı halinde düşünebilmemiz lazım fakat evren her saniye genişlediğini düşünürsek evrenin tamamını bilmek imkansızdır benim gözümde.

Kardeş bu senin hipotezin değil. Senin bu söyldeğinin aynısını "Everinin Sırları" adlı belgeselin 4. veya 5. bölümde izlemiştim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı