Evren mükemmel midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu gibi kavramların karşılığını doğada veya evrende bulamayız. Din kitaplarında geçen "mükemmel evren", "mükemmel yaratıcı" gibi ifadeler "benim yaratıcım seninkini yener" yarışının bir sonucudur yalnızca. Geçmişimizde dinler olmasaydı "mükemmel evren" fikri de bu kadar popüler olur muydu?

O kadar saçma konuşup entel olmaya çalışıyorsun ki 10 kere okuyunca ne olduğunu anlıyorum.

• Beğen
İfadeler: Jiw
Tesadüf, evren o kadar mükemmel olsaydı çarpışan yıldızlar olmazdı.

Mükemmelik dediğin direk Minecraft gibi dünya oluşumu değil olayların oluşumu ve bir düzene koyulması zaten bir mükemellik o zaman kötü olaylar daha zor yollar da mükemmeliğin parçası olmaz ama her bir kötü şeyin bir art niyeti olur.

Hocam size tavsiyem buralarda çok tartışmayın bazıları kendilerini zeki sanıyor maalesef.
Ben, Jack Of Blades ve Bitwise üzerimize alınmadık ama şunu bilmen gerekiyor ki senin de bilgi seviyen yetersiz. Bu konularda bilgin olmadığı apaçık başkalarına da kendilerini zeki sanıyorlar diyebilmen için belli bir bilgi birikimi gerekiyor. Az bir şey fizik ve astronomi bilen evrenin böyle olmadığını anlar. Bilmemek de ayıp değildir, araştırın, soruşturun.

Ben, Jack Of Blades ve Bitwise üzerimize alınmadık ama şunu bilmen gerekiyor ki senin de bilgi seviyen yetersiz. Bu konularda bilgin olmadığı apaçık başkalarına da kendilerini zeki sanıyorlar diyebilmen için belli bir bilgi birikimi gerekiyor. Az bir şey fizik ve astronomi bilen evrenin böyle olmadığını anlar. Bilmemek de ayıp değildir, araştırın, soruşturun.
🤣
Aynen aynen bildiğim yok bilgisiz tekiyim yahu farklı düşünen insan böyle demen ayrı ironik eski felsefe mesajlar öyle diyordun herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil sonuçta.
Tabi size göre teizm olanlar bilgisiz kişidir.

Aklı ve fizik kimyayı yaratan Allah. İçinde ruh var cesedinin. Uyumadan durabiliyon mu? Sonra diriliyon yeniden. Etini konuşturan Allah. Et dil konuşur mu? Kulaklarındaki kemikler isitiyor. Kemik işitir mi? Hepsi mucize.

"Dedi uzaydan haberi olmayan arkadaş"

Uzaydan herşeyden haberim var. Yıldızları da göğü de Rabbim yarattı. Onlar da önemli benim için.

@Timur58 Benimle aynı düşünmemen bilgi eksikliğine bahane değil. Evet bilgisiz birisin maalesef. Bu konularda en ufak bir bilgin yok. Gülücük atmakla bilgili olunmuyor, mesajlara yaptığın tek şey gülücük atmak.

Tabii size göre teizm olanlar bilgisiz kişidir.
Evet genel olarak öyle, gerçekler acıdır, keşke biraz bilgili olsanız.
Bir kimsenin zekâsı ya da eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa, bu kişinin dindar olması ya da herhangi bir türde 'inançlar' barındırması o kadar olasılıksızdır.

Uzaydan her şeyden haberim var. Yıldızları da göğü de rabbim yarattı. Onlar da önemli benim için.

Peki neden bilgi vermiyor? Kâinatta bir düzen var diyor ama ne kara delikten bilgi var ne atarcalardan.
(Örnek verdim)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı