Evren yoktan nasıl var oldu?

Bu kadar kapsamlı ve ucu açık bir soruyu şuana kadar yüzlerce filozof tartışmış ve bilim hala net bir cevap bulabilmiş değilken bana göre yorum yapmak okyanustaki tüm balıkları saymaya çalışmak gibi.

Teoriler var en yaygını büyük patlama (big bang) teorisi. Buna göre tüm enerji kuantum düzeyinde sıkışmışken bir patlama ile genişlemeye başlıyor. Tabii bu kadar basit değil ama özü bu şekilde. Tabii bu da akla ilk şu soruyu getiriyor o zaman büyük patlamadan önce ne vardı? Yani bu bilimin belki de çözülmesi en son ve zor sorusu. Bunu çözebilmemiz için ileri seviyede uzay mekanı tamamız gerekiyor.

Aynı ben. Gerçekten bu evren nasıl oluştu, bir anda bizler nasıl olduk. Evren, galaksi, yıldızlar, gezegenler ... Çok değişik ama bir anda oluşması zor gibi. Bence bu tanrının varlığına delil oluyor.

Aynı ben. Gerçekten bu evren nasıl oluştu, bir anda bizler nasıl olduk. Evren, galaksi, yıldızlar, gezegenler... Çok değişik ama bir anda oluşması zor gibi. Bence bu Tanrı'nın varlığına delil oluyor.

Peki her şeyin bir yaratıcısı olması lazım ise Tanrı nasıl varoldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Al işte. Bir soru daha buda kafama çok takılıyor. Buda tanrının varlığını bana uzaklaştırıyor.

En çok can sıkan şey ise çok yüksek ihtimalle belki de kesin olarak bunu hiç bir zaman bilemeyeceğiz.

Birçok kişi geldi geçti, bunu tartıştı argüman belirtti ve araştırmalarını sırf bunun üzerine yaptı. Bu kadar insan hala emin değilken biz bunu bilemeyiz fakat en kabul edilen teorimiz şu an big bang yani büyük patlama. Evren 13.8 milyar yıl önce hiçbir şey yokken tekillik noktasından fazlasıyla ısınıp bir anda patlayarak ve saniyeler içinde milyonlarca ışık yılı genişleyerek oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı