Evrende yalnızsak ne olacak?

• Konuyu başlatan Unti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 1B
Tabii böyle bir ihtimal zor evren koskocaman bilmediğimiz yaşamın olduğu gezegenler olabilir ama ya yalnızsak? Koca evrende Enrico Fermi'nin dediği gibi yalnız olmamız ve yalnız olmamamız eşit oranda korkunç mu?
Binlerce yıldır yalnızız yalnızsak da alışkın olmadığımız bir şey değil. Canlılığı evrene biz yayacaz gibi duruyor. Nasa ve elon amca biraz daha hırslı çalışırsa görürüz belki.

Ben yalnız olduğumuzu düşünmüyorum evren 13.5 milyar yaşı civarında dünya ise 4.5 milyar yaşında yani bizden önce oluşan insan dışı varlıklar var ise bizden 3-4 kat çok daha gelişmiş olacaklar, teknolojileri çok ileri düzeyde olur bu yüzden biz onların yaşadığı yerlere gittiğimizde belki de bize gözükmeden bir şey yapıyorlardır belki şu an yanımızdadır ve bu konuya bakıyordur bilemeyiz.

Ben yalnız olduğumuzu düşünmüyorum evren 13.5 milyar yaşı civarında dünya ise 4.5 milyar yaşında yani bizden önce oluşan insan dışı varlıklar var ise bizden 3-4 kat çok daha gelişmiş olacaklar, teknolojileri çok ileri düzeyde olur bu yüzden biz onların yaşadığı yerlere gittiğimizde belki de bize gözükmeden bir şey yapıyorlardır belki şu an yanımızdadır ve bu konuya bakıyordur bilemeyiz.
Kolumu sallarken birine çarptım savaş ilan ettiler bana :(

Haklısınız ben gelecek için endişeliyim zaten yaymış olduğumuz radyo sinyalleri ışık hızında hareket etmekte ya gelişmiş uzaylı medeniyetine uğrarsa ve istilaya uğrarsa.
Bunun için endişelenmekten çok küresel ısınma ve iklim değişikliği için endişe etseniz mantıklı olur. Her yıl milyonlarca ton buzul eriyor, deniz seviyesi artıyor...Bunun hakkında biraz araştırma yaparsanız insanlığın ne kadar büyük bir felaketin içinde olduğunu görürsünüz. Muhtemelen insanlığın nüfusu 2100'e (iyi ihtimalle 2140'a kadar) neredeyse tükenme noktasına gelecek.

Bunun için endişelenmekten çok küresel ısınma ve iklim değişikliği için endişe etseniz mantıklı olur. Her yıl milyonlarca ton buzul eriyor, deniz seviyesi artıyor...Bunun hakkında biraz araştırma yaparsanız insanlığın ne kadar büyük bir felaketin içinde olduğunu görürsünüz. Muhtemelen insanlığın nüfusu 2100'e (iyi ihtimalle 2140'a kadar) neredeyse tükenme noktasına gelecek.
O zamana kadar mars ta veya başka yaşanabilir gezegenlerde yaşam başlar ben bu küresel ısınmaların bilerek durdurulmadığını düşünüyorum.

Bunun için endişelenmekten çok küresel ısınma ve iklim değişikliği için endişe etseniz mantıklı olur. Her yıl milyonlarca ton buzul eriyor, deniz seviyesi artıyor...bunun hakkında biraz araştırma yaparsanız insanlığın ne kadar büyük bir felaketin içinde olduğunu görürsünüz. Muhtemelen insanlığın nüfusu 2100'e (iyi ihtimalle 2140'a kadar) neredeyse tükenme noktasına gelecek.

Hocam bunu biliyorum ama ne yazık ki geri dönüşü yok bu durumun her şeyi tüketiyoruz ve dünyaya kalıcı zararla verdik.

Yeni konular

Geri
Yukarı