Evrim Ağacının Kafile'ye Cevap Verememesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendin konuşamıyor musun? Ne diyorsun açıkça yaz. Bana masal anlatma.
Okumayı beceriyorsun fakat izlemekten aciz misin? Zaten senin yazılarını kopyaladığın Ç.M.B'nin söylemleri muhatap alınarak cevap verilmiş. Bende Osman Bulut'un bu söylemlerini bu konuda cevap olarak benimseyip sunuyorum.

Son düzenleme:
Gözlerini bağlamış insana istediğin kaynağı at istediğin makaleyi gönder istediğin kadar dil dök bakış açısını değiştiremezsin. Bağnaz insanlar böyledir.

Kendin konuşamıyor musun? Ne diyorsun açıkça yaz. Bana masal anlatma.
Aklımı şu kurcalıyor. Homo-Sapiens'ler madem bir vadinin çökmesi sonucunda insan ve şempanze türleri oluştuysa neden yüzyıllardır farklı bölgelerdeki yerliler bizlerden farklı olarak bir tür oluşturmadılar.

Gözlerini bağlamış insana istediğin kaynağı at istediğin makaleyi gönder istediğin kadar dil dök bakış açısını değiştiremezsin. Bağnaz insanlar böyledir.
Kesinlikle. O yüzden birkaç saattir cevap vermek yerine sadece konunun gidişatını izliyorum. @BERWAR 'ın sabrına hayran kalmamak da mümkün değil.

Okumayı beceriyorsun fakat izlemekten aciz misin?
Ben senin boş videolarını izlemek zorunda değilim. Ben kendi görüşlerimi sunuyorum, kaynakta veriyorum senin gibi iki cümle kuramayacak kadar aciz değilim. Ne dediğini açıkça yaz, daha savunduğun görüşü bile bilmiyorsun. Bir şeyi çürüteceksen bilimsel kaynak göstereceksin oradan buradan nurcuların attığı çektiği videoları gelip bize kanıt diye sunamazsın.

neden yüzyıllardır farklı bölgelerdeki yerliler bizlerden farklı olarak bir tür oluşturmadılar.
Milyonlarca yılda oluşan bir süreç o kadar çabuk gerçekleşebilir mi sence? Yani "insanlar maymundan geldiyse şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?" kadar mantıklı olurdu bence olsaydı. Tabii bu süreç çevresel faktörlere göre de yavaşlar. İhtiyaç yoksa değişim niye olsun mesela.

Homo-Sapiens'ler madem bir vadinin çökmesi sonucunda insan ve şempanze türleri oluştuysa neden yüzyıllardır farklı bölgelerdeki yerliler bizlerden farklı olarak bir tür oluşturmadılar.
Niye yeni bir tür oluştursanlar, sen galiba kafasına esen evrim geçiriyor sanıyorsun. Yüzyıllar evrim geçirmek için yeterli bir süre değil. Durduk yere de evrimleşemezsin. Şartların buna zorlaması gerekiyor.

Canlı canlı kanıt görmek istersen Bajau halkını örnek göstebilirim. Bajau halkı yüzyıllarda deniz üzerinde inşa ettikleri evlerde yaşıyorlar ve yaşamlarını denizcilikle sağlıyorlar. Bu insanlar nesiller boyu günde 5-6 saat sulara dalıyorlar sonunda ne mi oldu. Bu insanlar normal insanlara göre deniz altında çok daha uzun süreler nefes alamadan kalabiliyorlar. 5-10 dakika nefessiz suyun altında kalabiliyorlar hem de 60-70 metre suyun içine dalıyorlar öyle havuzda 2 metrede nefes tutmuyorlar.

Evrimin bilmeden verdiğiniz örneklerde doğru değil.

Milyonlarca yılda oluşan bir süreç o kadar çabuk gerçekleşebilir mi sence? Yani "insanlar maymundan geldiyse şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?" kadar mantıklı olurdu bence olsaydı. Tabii bu süreç çevresel faktörlere göre de yavaşlar. İhtiyaç yoksa değişim niye olsun mesela.
Ama yine de farklı bölgelerde yaşayan insanlar bizlerden daha farklı evrimleşebilirdi sonuçta doğa şartları farklıydı. Maymun konusu ile ne alakası var biraz daha açar mısınız?
Niye yeni bir tür oluştursanlar, sen galiba kafasına esen evrim geçiriyor sanıyorsun. Yüzyıllar evrim geçirmek için yeterli bir süre değil. Durduk yere de evrimleşemezsin. Şartların buna zorlaması gerekiyor.

Canlı canlı kanıt görmek istersen Bajau halkını örnek göstebilirim. Bajau halkı yüzyıllarda deniz üzerinde inşa ettikleri evlerde yaşıyorlar ve yaşamlarını denizcilikle sağlıyorlar. Bu insanlar nesiller boyu günde 5-6 saat sulara dalıyorlar sonunda ne mi oldu. Bu insanlar normal insanlara göre deniz altında çok daha uzun süreler nefes alamadan kalabiliyorlar. 5-10 dakika nefessiz suyun altında kalabiliyorlar hem de 60-70 metre suyun içine dalıyorlar öyle havuzda 2 metrede nefes tutmuyorlar.

Evrimin bilmeden verdiğiniz örneklerde doğru değil.
Ben tür oluşmasından bahsediyorum ayrıca her zaman evrilmiyor muyuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı