Evrim ile Hristiyanlık çelişir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz sana sıpsıkı sarıldığın islamiyet gerçek değil desek inanır mısın? Tabii ki inanmazsın, lütfen insanların dini görüşlerine saygı duymayı öğrenin. Çok itici oluyorsunuz bu tavırlarınızla, bir Müslüman olarak edebinizle insanlara örnek olmanız gerekiyor.
Kardeşim bak anlayabilecek kapasiten var.
kısaca anlatıyorum.
Evrim dediğin şey bir din değil. Ben gerçek olmayan şeye inanmayın diyorum. Yine müslüman olma hristiyan olma ama biz Evrimden geldik ve buna inanıyoruz dediğinde.
ben senin maymundan geldiğini düşünmeye başlarım.
Anladın mı?
Şuan yine saçmaladın.
Valla bukadar zeki olmayın :)
Güneşlenince Evrim geçirdi demek gibi birşey bu :D

Kardeşim bak anlayabilecek kapasiten var.
Kısaca anlatıyorum.
Evrim dediğin şey bir din değil. Ben gerçek olmayan şeye inanmayın diyorum. Yine Müslüman olma Hristiyan olma ama biz evrimden geldik ve buna inanıyoruz dediğinde.
Ben senin maymundan geldiğini düşünmeye başlarım.
Anladın mı?

Evet evrim bir teori ancak dinlerin de gerçekliği kesin değil? Biz evrimden gelemeyiz zaten evrim bir teori evet. Benim sana orada yazdığım evrime inandığım değil, sana diyorum ki insanların görüşlerine saygılı olmayı öğren, sana saçma gelebilir ama insanlara hakaret ediyorsun, madem müslümansın sana soruyorum, konuşma tarzın bir müslümana yakışıyor mu? İslamiyet hoşgörü dini değil midir?

Ben hoşgörüsüzlük yapmadım. Sizin kendinize kalkan yaptığınız evrim teorisinin birilerinin ortaya attığı uydurmalar olduğunu anlattım. Yok diyorsan. Ben yaratılmadım. İnanmakta ya da inanmamakta özgürsün. Hoşgörüyle yaklaşıyorum bak.
Ama dersen ki tesadüfen evrim sayesinde oluştu insanlar. Buna götümle güldüğümü anlamanı istedim sadece dostum.
Asla saygısızlık yapmadım. Sadece sizleri bilgilendirdim.
Bir tık öyle konuşmam gerekiyordu daha rahat anlayabilmeniz için. Beyninizi kullanın evrim falan geçirdiğiniz yok normal bildiğin insansınız işte.

Canım kardeşim, ben Müslüman'ım Allah'a şükür dini inancım ve dini bilgim gayet yerinde, sadece insanları anlamaya çalışıyorum ancak sen maalesef hoşgörüsüzlük ve bağnazlık ediyorsun. Daha yazdığım yazıları idrak edemiyorsun bile. Senden küçük bir kardeşin olarak sana bir tavsiyem var, insanların inançlarını sorgulamadan ve yalanlamadan önce lütfen kendi dinini iyi öğren, sana zorlayıcı bir soru sorduklarında dinini güzel şekilde savunabilecek kadar bilgin olsun, aksi takdirde özellikle Müslüman'ların genelini kara cahil zannediyorlar.

ayrıca daha sana sorduğum "neden farklı farklı insan ırkı var" sorusunu bile cevaplayamadın.

Bide bu yazdığın yazı?
(insanlar maymundan geldi demiyorum, insan ırkı kendi içinde zamanla evrimleşti diyorum)
bune abi insanlar farklılaştı ten renkleri değişti. Neyi kanıtladı bu. Bu saçmalığın açıklaması ne?
Bütün dinlerin gerçek olmadığını falan mı kanıtladı bu yazdığın yazı?
Bak tesadüfen yazdığım bu yazı cevaplıyor senin sorunu.

Canım kardeşim, ben Müslüman'ım Allah'a şükür dini inancım ve dini bilgim gayet yerinde, sadece insanları anlamaya çalışıyorum ancak sen maalesef hoşgörüsüzlük ve bağnazlık ediyorsun. Daha yazdığım yazıları idrak edemiyorsun bile. Senden küçük bir kardeşin olarak sana bir tavsiyem var, insanların inançlarını sorgulamadan ve yalanlamadan önce lütfen kendi dinini iyi öğren, sana zorlayıcı bir soru sorduklarında dinini güzel şekilde savunabilecek kadar bilgin olsun, aksi takdirde özellikle Müslüman'ların genelini kara cahil zannediyorlar.

Ayrıca daha sana sorduğum "neden farklı farklı insan ırkı var" sorusunu bile cevaplayamadın.

Kanka yorma kendini kafayı yemiş eleman. Ben yatıyorum sende uyu. Beyni o kadar erimiş ki ne yazdığını kendisi bile bilmiyor. İyi geceler diliyorum sana.

Bide bu yazdığın yazı?
(insanlar maymundan geldi demiyorum, insan ırkı kendi içinde zamanla evrimleşti diyorum)
bune abi insanlar farklılaştı ten renkleri değişti. Neyi kanıtladı bu. Bu saçmalığın açıklaması ne?
Bütün dinlerin gerçek olmadığını falan mı kanıtladı bu yazdığın yazı?
o farklılaşmaya da evrim deniyor biliyorsunuz dimi, ben darwinin evrim teorisinden bahsetmiyorum, 2 türlü evrim var ancak siz onu bile bilmeyecek kadar konuya hadim değilsiniz, hiçbir soruya mantıklı bir cevap veremiyorsunuz. Ayrıca soruya soruyla cevap verilmez. Ben bunu bir kanıt olsun diye söylemedim sadece size bir soru sordum.

Kanka yorma kendini kafayı yemiş eleman. Ben yatıyorum sende uyu. Beyni o kadar erimiş ki ne yazdığını kendisi bile bilmiyor. İyi geceler diliyorum sana.
Vallahi ben de yoruldum yine de insancıl davranmaya çalışıyorum, iyi uykular.

Aslında Tartışmıyoruz. Sadece gerçeği kabul etmemekte ısrar ediyor arkadaşlar.
adam hala Evrim teorisine sarılmış Lan ateistsen ateistim de ne Evrimdir bigbangdır kıvırtıyorsun?
Kimse size müslüman olun falan demiyor yani.
şu Evrim meselesine sarılmayı ve bu saçmalıklara gerçekmiş gibi inanmayı bırakın.

Siz hala tartışıyor musunuz?🤣

Tartışma denmez buna aslında, beynimi betonla kaplamış arkadaşımızın beyin duvarlarını matkap ile delip yeni bilgiler sokmaya çalışıyoruz ama çok sağlam yapmış duvarı. Delemedik gitti.

Aslında tartışmıyoruz. Sadece gerçeği kabul etmemekte ısrar ediyor arkadaşlar.
Adam hala evrim teorisine sarılmış lan ateistsen ateistim de ne evrimdir bigbangdır kıvırtıyorsun?
Kimse size Müslüman olun falan demiyor yani.
Şu evrim meselesine sarılmayı ve bu saçmalıklara gerçekmiş gibi inanmayı bırakın.

Tamamdır moruk haklısın. Yat uyu hadi.

Bak bu okey. Delikanlı olun Yok evrim ağacı yok videolar falan göstermeyin. inanmıyorsan inanmıyorum de
Tamamdır dediysen olay bitti. Ben sana Hristiyan ol demiyorum yani.

Sizlere anlatmak istediğimi anlatabildiysem ne mutlu bana.
Adam sana şöyle şöyle evrimleştin şukadar milyon sene önce başladı evrimin deyince. Hemen gerçek buymuş deme. Her izlediğin video beynini yıkamasın.
Ben size bunu anlatmak istedim.
Yoksa dinle alakası yok benim size anlattığımın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı