Evrim ile Hristiyanlık çelişir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Din ile hiçbir bilim paralel gitmez hacım. Birisi inanmak, diğeri inanmamak üzerine kuruludur. Ha ama şöyle bir şey var; Bilimin iyice ilerlemesi ve dünya çapında inanan nüfusun gittikçe azalması nedenli dinler sürekli olarak fetvalar ile reformlara gidiyorlar. Kitaplarda yazan akıl dışı şeyler yavaş yavaş törpüleniyor.

Yoksa Kaf Suresi 38. Ayet; Gökleri ve yeri altı günde yarattık da en küçük bir yorgunluk çekmedik. Normal birisi buna bakıp mevzuyu çok rahat ayıkır ancak işte sürekli olarak tefsirler yazılıyor, müfessirler peydah oluyor, Savaş Cebeci abimin dediği gibi ulemalar gecesini gündüzüne katıyor ki bilim ile mantıklı bir zeminde buluşacak şekilde tekrardan anlamı değiştirilsin.

Çünkü dini kitapların her şeyi doğru bilmek gibi bir amaçları vardır ki elbette bu mümkün değil. Çoğu yerde yalan yanlış infolar var ve tek bir yanlış tüm kitabın gerçekliğini sorgulatır. Konuya dönecek olursa bu Hristiyanlıkta da aynı. Yaratılış hikayesi karbondan başlamayan her din bilimle yaratılış anlamında çelişir.

Okulda hiçbir zaman evrimle alakalı bir şey duymadım ki senin dediğini ele alırsak o zaman islamiyetteki her şeyi yalanlamış oluyorsun.

Ekstra olarak 13 Ocak 2017 tarihinde evrim ders kitaplarından kaldırılmış. Yine bir şeyler sallıyor arkadaş.

Birader kaç yaşındasın bilmiyorum ama bundan 8-10 sene önce Haberlerde çıktı firavunun denizin dibinde secde eder halde bulunduğu. Ve bulanlarda Müslüman falan değil yani. Davul mavul hayırdır. Yani. Benim ağzımdan çıkan her kelimenin kanıtı var. Ama Allah der ki onlar anlamaz. Onların gözleri kör kulakları sağırdır.
Sizin gibi ....... ......... 'nın gözüne soka soka kanıtlasak bile siz yine inanmazsınız a.q

Basit bir araştırmayla firavun cesedi diye sunulan cesedin firavuna ait olmadığını öğrenebilirsin minik dostum.

Ayıkamıyorlar işte sorun orada. Allah yorulmaz mı? Saçmalık diyorlar. Lan Allah diyorsun zaten Allah insan değil bu varlık. Bırakta yorulmasın.
Dediğimi anlamadın, ben orada ayeti yalanlıyordum yalnız. Bence sen boşver bu işler hocam. Firavunun secde ederken su altından çıktığına inanan adamsın.

Bu yazıylamı bana cevap veriyorsun. işte Beyniniz bukadar. Mantık ile alakanız yok. Hemen konuyla alakasız bir saldırı türü kullanmaya başlıyorsunuz. Ve beni herhangibi cevap vermeksizin ban yemekle tehdit ediyorsunuz.
Yazık.
Bu kadar zavallı olmayın.

Dediğimi anlamadın, ben orada ayeti yalanlıyordum yalnız. Bence sen boşver bu işler hocam. Firavunun secde ederken su altından çıktığına inanan adamsın.
Peki size karışmıyorum. Hayvandan geldiğinizi iddia etmeye devam edin iyi geceler.:)

Kardeşim madem öyle beni banlanmakla tehdit etme bana yalanladığın bir ayeti göster. Bende diyim ki bu adam haklıymış. Ben yanılıyormuşum. Yok öyle bir kapasitenizde yok?

Ateist bir bilim adamı insan anatomisini incelerken öyle şok'a girmiş ki bu kendiliğinden oluşabilecek bir tasarım değil demiş. adam Ateist olduğu halde bunu söylüyor. Hani sana bana laf düşmez.
Diyelim ki bir yaratıcı var. Doğru tanrıya inandığını nereden biliyorsun ? Yoksa müslüman bir coğrafyada büyüdüğün için şanslı mısın? Tanrına seni ortodoks bir aileye bahşetmediği için şükretmelisin dostum. Sahi Amerika kıtası keşfedilmeden önce orada yaşayan kabilede büyüyen masum bir çocuk olsaydın geçmiş olsun dostum tanrı tarafından unutulmuş olurdun. Düşünsene arap bedevilerini dizginlemek için tüm peygamberleri arap yarımadası etrafına yolluyor ama masum bir çocuk olan sana yol gösterecek kimse yok.
Neye inanmak istiyorsan ona inan kardeşim ama lütfen kısıtlı bilginle kendini kanıtlamaya çalışma. Facebookta inanmak için bahane arayanların materyallerini burada pazarlamaya çalışıyorsun. Bırak inandığın dini elinde sağlam materyal ve argüman olan birileri savunsun.

madem bilimsel konuşmadan anlamıyorsun senin Kafa. seviyene göre cevap verelim.

Çamurdan geleceğime maymundan gelirim daha iyi. 😎
Şimdi oldu. En azından delikanlıymışsın.
Çağrı gibi Sen boşver bu işleri bu tavırları ban yiyeceksin demenden iyidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı