Evrim ve İslam'a farklı açıdan yaklaşım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hz Ayşe nişanlandığında diyorsun pek tabi 14 - 15 yaşlarında olabilir. Ve kendinden küçük kızlarla bebek de oynayabilir.
Bu dediğin olduğunda Hz. Ayşe'nin 10 yaşından küçük bir kız çocuğu olduğu heryerde bilinir:) Çok özür dilerim ama "adetinin gelmediği bir kızdı" tabiri vardır bazı kaynaklarda. 14-15 değil maalesef. Ayrıca savaşlar sırasında ölen müminlerin de çocuk ve eşlerini himaye altına alındığı biliniyor. Himaye diyorum... artık nasıl bir himaye onu bilemem.

@detista Video ben de açılmıyor, donuyor. Bilimsel bir makale göster, Adem'in bilimsel olarak ispatlandığına dair. Hiçbir şekilde bilim bunu kabul edemez, ilk insan diye bir şey yok çünkü. Adem diye bahsettiğin mitolojik bir karakter ve Tevrat'ta yaşı 950 yıldır, Homo Sapiens türü asla bu kadar uzun yıllar yaşamaz. İlk insan kavramı bir kere bilimsel olarak ele alınmıyor, sen çıkıp diyorsun Adem bilimsel olarak kanıtlandı. Bunla ilgili bilimsel bir kaynak göster. Bu attığın video Youtube'da bulamadım, ben de anlam veremedim şekilde açılmıyor.
@detista Şimdi video açıldı, biraz izledim. Tüm insanlar değil, tüm canlılar ortak atadan geliyor öncelikle. Sapiens türü yaklaşık 300 bin senedir dünyada, Adem diye bahsettiğin kişi de maksimum 10 bin yıllık bir tarihi var. Bu video şimdiden çürüdü. Şu an insanın en yakın akraba olduğu hayvan Şempanze ve bunla aynı ortak atadan geliyoruz, o da bir insan türü değil. Kutsal kitaplarda bahsedilen Adem ilk insan olarak tasvir edilir. Ademi bilim kanıtladı demek tamamen yanlış bir bilgi.

Son düzenleme:
İlgi çeksin diye kullanılan bir metafor, bilmeyenin ilgisini çektiği gibi, olup olmadık hayaller de kurduruyor. Higgs Bozonu gibi bir konu. "Aaa Tanrı'nın varlığını bulmuşlar."

@detista Video ben de açılmıyor, donuyor. Bilimsel bir makale göster, Adem'in bilimsel olarak ispatlandığına dair. Hiçbir şekilde bilim bunu kabul edemez, ilk insan diye bir şey yok çünkü. Adem diye bahsettiğin mitolojik bir karakter ve Tevrat'ta yaşı 950 yıldır, Homo Sapiens türü asla bu kadar uzun yıllar yaşamaz. İlk insan kavramı bir kere bilimsel olarak ele alınmıyor, sen çıkıp diyorsun Adem bilimsel olarak kanıtlandı. Bunla ilgili bilimsel bir kaynak göster. Bu attığın video Youtube'da bulamadım, ben de anlam veremedim şekilde açılmıyor.

Drive´a attım:

Bilimsel kanit diye video atan var.
Evrimle islam bir arada olabilir iddiasina kanit Allah evrimi yaratmis olabilir diyen var.
Havva hic olmadi diyen var.
Evrimi anlamaya calisirken sizin hepten kafaniz karismis Musluman dostlar, bildiginizi unutmussunuz.

@BERWAR yalnız ben hala cevabımı alamadım kimseden:) Adem ile Havva ilk insanlar olarak dünyaya gönderildikten sonra nasıl çoğalmayı başardılar:) Kimse bana cevap vermiyor ve açıklamıyor, ben ne yapacağım şimdi🤣

O neyse de, bir sonraki jenerasyonun nasil uredigi daha problematik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı