Evrim ve İslam'a farklı açıdan yaklaşım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O neyse de, bir sonraki jenerasyonun nasil uredigi daha problematik.
Başlangıcı bir yapabilsek:) Hadi Adem ile Havva tamam. Özel hayata saygımız var:) Sonrası için gelecek cevaplar beni korkutuyor asıl:)

@BERWAR yalnız ben hala cevabımı alamadım kimseden:) Adem ile Havva ilk insanlar olarak dünyaya gönderildikten sonra nasıl çoğalmayı başardılar:) Kimse bana cevap vermiyor ve açıklamıyor, ben ne yapacağım şimdi🤣
Bunu ben de merak ediyorum. Mesela Adem ve Havva'nın çiftleşmesinden nasıl bir zenci, nasıl bir Japon doğdu? Adem ve Havva'dan geldiysek nasıl bu kadar farklı ırklar ve diller ortaya çıktı?

Tüm konuyu okudum ve ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor. Özellikle İslam'ı savunan arkadaşların modunun böyle olduğunu düşünüyorum;

asdasdsad.jpg

Bunu ben de merak ediyorum. Mesela Adem ve Havva'nın çiftleşmesinden nasıl bir zenci, nasıl bir Japon doğdu? Adem ve Havva'dan geldiysek nasıl bu kadar farklı ırklar ve diller ortaya çıktı?
Adem ve Havva'nın çocukları çiftleşti ise biz ensest ürünü müyüz? Ensest olmak yerine maymun ile ortak atadan gelmeyi tercih ederim 😎

nasıl bir Japon doğdu?
Bir yerde izlediğimde onun için şöyle bir açıklamada bulunmuşlardı; Asya bölgesinin tundra ve kar ikliminin çok sert olması ve gözlere verdiği zarar yüzünden kalıtsal bir değişim yaşandığından bahsediyorlar. Bu bilimsel bir şey midir onu bilemem tabii.

@Regfud Evrim fikrinin kurucusu da Axanimander'dir. Bazı müslüman bilim adamları da bunu biliyordu. Darwin eskiden dinine bağlı bir adamdı, evrimi öğrendikten sonra düşüncesi değişti. Ben de sana Cübbeli Ahmet'in sözlerini atayım kanıt diye sunayım, bu nasıl bir düşünce, bir kimsenin söylediği sözleri yazarak nerede bilimsel bir şey kanıtlanmış. Önceki günde makro, mikro evrim konusunda saçmalıyordun, kendi kendine tezler üretiyordun yine başlama.

Adem ve Havva'nın çocukları çiftleşti ise biz ensest ürünü müyüz? Ensest olmak yerine maymun ile ortak atadan gelmeyi tercih ederim 😎
Ben babama ensest soyundan geldiğimizi açıklayamam beyler kusura bakmayın konu terk🤣
Ilk zencinin nasil dogdugu sorusunu da saygiyla ortaya atmak isterim.
Peki aslında zenci isek biz nasıl lanetlenip beyaz olduk ve bazı özelliklerimizi yitirdik🤔🤣

Senin attığın pek Adem'in ispatı değil. Daha çok aynı köken ve atadan geldiğimizin ispatı. Ha bundan da geriye gidersen Saphiens'e ulaşırsın zaten. Yani pek Adem'in ispatı olmuyor maalesef.

Sizin istediğiniz ve aradığınız mitolojik Adem. Öyle bir Adem yok. Bilimsel Adem (Kuran´da da geçen) bütün insanların ortak atası ve ilk insan.

Sizin istediğiniz ve aradığınız mitolojik Adem. Öyle bir Adem yok. Bilimsel Adem (Kuran´da da geçen) bütün insanların ortak atası ve ilk insan.
Ya mitolojik veya dini. Bana Adem lazım işte, osu busu yok:) Sadece kanıtlandı dediğin zaman şaşırdım ben. Ha sen diyorsan ki ilk evrilip günümüz insana benzeyene biz Adem diyoruz diye o ayrı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı