Evrim dinle çelişir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten bence dinle bilimi bir tutma evresini coktan gecti dinciler. Artik dinlerinin reklamini yapmak icin bilimi kullaniyorlar. "Bakin kutsal kitabimizda gecen Vahneyn sozcugunun 55. anlami ele alindiginda ayni bilimin soyledigi kapiya cikiyor" gibi. Hadi bana inanmiyorsun, bilime de mi inanmiyorsun seviyesindeler, islerine geldigi noktalarda tabi. Dini mucizelerin listesine bakan birisi bolca numeroloji, bolca bilimden destek alma, azicik da "Dagi 8 e boldu" , "Okyanusu 4 e bicti" gibi hikayeler gorecek. Son soyledigime inanan pek kalmadigi icin ilk ikiden yuruyorlar.
Artık işleri sayılara kaldı. Yok 50 tane 365 Dünya geçmiş, bu 1 yılın göstergesiymiş falan filan. Yanlış anlaşılmasın ben bilim sorgulanmaz demiyorum ama her şeyin bir mantığı ve izahı var. Bilim mitoloji ile izah edilecek bir şey değil.
Hocam sanki sen de bu bahsettiğin tatlı sulardandın, yanlış mı hatırlıyorum?

Evrim ve İslam elbette çelişir.
evrim 2.PNG

evrim1.PNG

Mesajlar ile ara var. Sağ üst taraftan kullanıcı adı ve anahtar kelimeyi aratarak bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
@Timur58 Çelişir. Dinlerde yaratılış sonrasinda her şeyin tam nizamli olarak oluştuğu düşüncesi vardır. Evrim de oluşan her şeyin zamanla ihtiyaç doğrultusunda değişerek günümüze geldiği düşüncesi vardır.

Son düzenleme:
Artık işleri sayılara kaldı. Yok 50 tane 365 Dünya geçmiş, bu 1 yılın göstergesiymiş falan filan. Yanlış anlaşılmasın ben bilim sorgulanmaz demiyorum ama her şeyin bir mantığı ve izahı var. Bilim mitoloji ile izah edilecek bir şey değil.

Mesajlar ile ara var. Sağ üst taraftan kullanıcı adı ve anahtar kelimeyi aratarak bakabilirsiniz.
Müslümanım ama araştırmayan yobaz değilim.
Karşılaştığım "evrim gerçektir" diyen tüm müslümanlar, evrimin dine uygun olduğunu söylemişlerdi. Evrimin dinde yeri olmadığını kabul edip evrimin gerçek olduğunu düşüneceğiniz aklıma gelmemişti, bu yüzden böyle yazdım 🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı