Evrim ile tanrı ilişkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrimle İslam çelişmez. İlk insan topraktan geliyor denir Kuran'da. Evrimde ise topraktaki(rastgele) hücreden canlılar oluşur ikisi de aynı şeyi farklı şekilde anlatıyor.
Evrim ilk hücre ile ilk insanı araştırmaz ki? Bide canlılar topraktan değil Sudan-Karaya oluşmadı mı? Her türlü çelişiyor. Toprak ile su arasında dağlar kadar fark var.

Evrim ilk hücre ile ilk insanı araştırmaz ki? Bir de canlılar topraktan değil sudan-karaya oluşmadı mı? Her türlü çelişiyor. Toprak ile su arasında dağlar kadar fark var.

İlk hücrenin topraktan suya geçmediğini nereden biliyorsun?
Big bang ile İslam çelişir dostum. En basit deyimle sayısız mükemmel ve olağanüstü varlıkların, olayların ve tüm varoluşların, “nedensiz veya tek başına meydana gelmesi” düşüncesi kadar dar bir düşünce daha var mı? Açıldı yine abuk bir konu.

Big bang ile çleşitiğine dair kanıt?

Evrim ilk hücre ile ilk insanı araştırmaz ki? Bir de canlılar topraktan değil Sudan-Karaya oluşmadı mı? Her türlü çelişiyor. Toprak ile su arasında dağlar kadar fark var.

Aynen kardeşim Allah da okuma yazma bilmeyen adamlara 118 elementten bahsedecekti. Her şeyi ağızdan çıktığı gibi mi alıyorsun? Kuranda şiirsel bir dil kullanılmıştır.

Hayır ne alakası var?
"Teori."
İlk hücrenin topraktan suya geçmediğini nereden biliyorsun?
Evrim öyle söylüyor ve bunu kanıtlayan olgular var.
Aynen kardeşim Allah da okuma yazma bilmeyen adamlara 118 elementten bahsedecekti. Her şeyi ağızdan çıktığı gibi mi alıyorsun? Kuran'da şiirsel bir dil kullanılmıştır.
Mesajımda "Allah neden Evrimi tamamen açıklamamış" mı demişim? Okuduğunuzu anlayabiliyor musunuz? Ben Beyaz diyorum sen Siyah diyorsun. Ben "Sudan-Karaya" diyorum sen "Karadan-Karaya" diyorsun. Tamamen alakasız. Üstelik Evrimin Sudan başladığına yönelik tonlarca kanıt var. Eğer "karadan-karaya" oluştuğunu düşünüyorsan, buyur. Kanıtları, makaleleri bekliyorum.

"Teori."

Mesajımda "Allah neden Evrimi tamamen açıklamamış" mı demişim? Okuduğunuzu anlayabiliyor musunuz? Ben Beyaz diyorum sen Siyah diyorsun. Ben "Sudan-Karaya" diyorum sen "Karadan-Karaya" diyorsun. Tamamen alakasız. Üstelik Evrimin Sudan başladığına yönelik tonlarca kanıt var. Eğer "karadan-karaya" oluştuğunu düşünüyorsan, buyur. Kanıtları, makaleleri bekliyorum.

Kuranda başka bir şey demiyor ki. Diyorsa söyle.

Kuran'da başka bir şey demiyor ki. Diyorsa söyle.
İddiayı ortaya atan sensin arkadaşım. Ben niye getirip söylüyorum? Buyur o halde, Evrimin karadan-karaya oluştuğunu bana kanıtla? Kendin tartışmaya giriyorsun benden kanıt bekliyorsun. Kendin Kuran'ı kanıt gösteriyorsun benden Kuran'dan kanıt istiyorsun. Nasıl bir kişiliğiniz var anlamadım.

İddiayı ortaya atan sensin arkadaşım. Ben niye getirip söylüyorum? Buyur o halde, Evrimin karadan-karaya oluştuğunu bana kanıtla? Kendin tartışmaya giriyorsun benden kanıt bekliyorsun. Kendin Kuran'ı kanıt gösteriyorsun benden Kuran'dan kanıt istiyorsun. Nasıl bir kişiliğiniz var anlamadım.
Serdar başkan ayıp etti zamanında az izlemedik ama eyvallah başkan. Bu arada pardon ben başka bir yorumu da okuyunca ikinizi de birleştirip cevap vermişim.

Her insanın zekasına uymasını beklediğin bir kitabı yazsana bir lütfen çok merak ediyorum.
Zaten demirin göktaşları ile indiğini biliyorum. E peki buna biz indirdik demesinde ne sorun var ben zaten bunu kast ettim he seni bu bilgi şaşırtmıyorsa okuma yazma bilmeyen bir adamın 40'ından sonra bir dağa çıkıyor ve okuma yazma öğreniyor bir gecede daha sonra mucizeler üstüne mucizeler. Sonra dönemin en iyi profesörlerinin uzun yıllar çalışmalarla bulduğu şeyleri anlatıyor. Çok mu normal. Bir rivayete göre göğün 7 kat olması 7 kat gök diye yani 7yıldız tabakasından ayrı olarak dünyadan çıplak gözle görülebilen gök cisimleridir. Bu sebeple farklı coğrafyalarda pek çok kültürün ortak noktasıdır 7 rakamı. Kuran'da ilk olarak bakara 29'da geçen kavramdır. Gelecekteki savaşlar hakkındaki yorumları peki bunların sonucunu önceden biliyor. Kıyametten bahseden sureyi nasıl yorumlamışsın. Kadını dövebilirsin demiyor belli yorumlara göre sert bir dille uyarabilirsin. Bazılarına göre de gerçekten vurma var. Bu konuda çok yoruma açık. Din de evrimleşir ve bende evrime inanırım ki zorundayım. Benim amacım senin gibileri toplamaktı. Şu an her şey adaletli dünyada çocuğun anneye of demesinin bir sebebi var, 1 erkeğin 1 kadınla evlenmesinin bir sebebi var, Mahkemede onların eşit olmasının bir sebebi var. Cariye ve Huri vaat etme ayrı bir konu. Allah'ın cennette hiç görülmemiş zevk ve mutluluk içinde yaşayacağımızı söylüyor. En güçlü uyuşturucudan bile daha çok zevk veren şey ise sekstir. Mutluluğun sıralaması böyle. Kız çocuklarının diri diri gömülme olayı gerçek senin bu olayın olmadığına göre kanıtın var mı?

Klasik Technopat tayfa rapor yesem de bunu yazacağım.

"Lutfan konosona gora yorom yozar mosonuz."

Evrime tamamen katılmıyorum buradaki yazına cevap.

@BERWAR

Son düzenleme:
"Teori."

Mesajımda "Allah neden evrimi tamamen açıklamamış" mı demişim? Okuduğunuzu anlayabiliyor musunuz? Ben beyaz diyorum sen siyah diyorsun. Ben "sudan-karaya" diyorum sen "karadan-karaya" diyorsun. Tamamen alakasız. Üstelik evrimin sudan başladığına yönelik tonlarca kanıt var. Eğer "karadan-karaya" oluştuğunu düşünüyorsan, buyur. Kanıtları, makaleleri bekliyorum.

"Teori."

Mesajımda "Allah neden evrimi tamamen açıklamamış" mı demişim? Okuduğunuzu anlayabiliyor musunuz? Ben beyaz diyorum sen siyah diyorsun. Ben "sudan-karaya" diyorum sen "karadan-karaya" diyorsun. Tamamen alakasız. Üstelik evrimin sudan başladığına yönelik tonlarca kanıt var. Eğer "karadan-karaya" oluştuğunu düşünüyorsan, buyur. Kanıtları, makaleleri bekliyorum.

İnsanın evrimleşmesi ayrı bir şey ilk canlının evrimleşmesi ayrı bir şey ilk canlı suda evrimleşmiş olabilir ama bu insanında suda evrimleşmiş olduğu anlamına gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı