Excalibur G900 düşük FPS

Dokundu tabii ki de çok teşekkürler tekrardan ve iyi geceler :D

Rica ederim iyi geceler :D Ha bir de ek olarak performans artışı için şu ayarları önereyim. RTX 2060'ı daha çok kullanmaya yarıyor. CS:GO'da 70-80 FPS arttırdım ben bununla. Ama sonra ekranım 120 Hz olduğu için daha fazlasına gerek yok diye ayarları kapattım. Siz isterseniz deneyebilirsiniz.

1611786397318.png

1611786411281.png

1611786433690.png

Bu ayarlar NVIDIA denetim masasında bulunuyor. Fareyle üstüne geldim seçeneklerin onları uygulayın.
Bir de şu ayar var:

1611786495800.png

1611786512393.png

Buradaki ayarı aktif hale getirin ve alttaki göz at butonundan istediğiniz oyunu seçin. Oyun eklenince seçeneklerden yüksek performanslı grafik kartını seçin.

1611786559965.png

Rica ederim iyi geceler :D Ha bir de ek olarak performans artışı için şu ayarları önereyim. RTX 2060'ı daha çok kullanmaya yarıyor. CS:GO'da 70-80 FPS arttırdım ben bununla. Ama sonra ekranım 120 Hz olduğu için daha fazlasına gerek yok diye ayarları kapattım. Siz isterseniz deneyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 855590

Eki Görüntüle 855591

Eki Görüntüle 855592

Bu ayarlar NVIDIA denetim masasında bulunuyor. Fareyle üstüne geldim seçeneklerin onları uygulayın.
Bir de şu ayar var:

Eki Görüntüle 855594

Eki Görüntüle 855595

Buradaki ayarı aktif hale getirin ve alttaki göz at butonundan istediğiniz oyunu seçin. Oyun eklenince seçeneklerden yüksek performanslı grafik kartını seçin.

Eki Görüntüle 855596
Hocam size nasıl teşekkür etsem bilemedim :D. Kaç saattir sıkılmadan sorularımı cevapladınız çok sağolun. Yarın deneyeceğim bunları çok teşekkürler. İnşallah siz de kendiniz gibi insanlarla karşılaşırsınız. İyi geceler tekrardan çok teşekkürler.

Hocam size nasıl teşekkür etsem bilemedim :D. Kaç saattir sıkılmadan sorularımı cevapladınız çok sağ olun. Yarın deneyeceğim bunları çok teşekkürler. İnşallah siz de kendiniz gibi insanlarla karşılaşırsınız. İyi geceler tekrardan çok teşekkürler.

Rica ederim lafı mı olur hiç, iyi geceler. Herhangi bir sorunuz olursa bana her zaman sorabilirsiniz.

Bu videodaki Valorant değeri de düşük değil mi sizce? Böyle bir sisteme göre. Sanırım bu video yanlış biraz RDR 2 gibi oyunlarda videodakinden daha yüksek FPS alıyorum çok şükür :D. Keşke masaüstü alsaydım diyorum sürekli kendime.

Bu mesajınızı yeni gördüm. Valorant sahnesinin başında fark ettiyseniz 200-210 FPS ile başlıyor ve RTX 2060 kullanımına dikkat edin %90'larda kullanıyor. Fakat 5-10 saniye sonra oyundan kaynaklı mı bilmiyorum ekran kartı kullanımı azalıyor %75'e kadar düşüyor, dolayısıyla bu da FPS kaybına yol açıyor. Yani ekran kartının %10-15 kullanımının azalması bile onlarca FPS kaybına neden olabiliyor. Dediğim gibi oyun hakkında bir fikrim olmadığı için bunun hakkında konuşamam :D bir de bu oyunların video kayıtla beraber FPS değerini görüyoruz o da bir kenara :D

Bu mesajınızı yeni gördüm. Valorant sahnesinin başında fark ettiyseniz 200-210 FPS ile başlıyor ve RTX 2060 kullanımına dikkat edin %90'larda kullanıyor. Fakat 5-10 saniye sonra oyundan kaynaklı mı bilmiyorum ekran kartı kullanımı azalıyor %75'e kadar düşüyor, dolayısıyla bu da FPS kaybına yol açıyor. Yani ekran kartının %10-15 kullanımının azalması bile onlarca FPS kaybına neden olabiliyor. Dediğim gibi oyun hakkında bir fikrim olmadığı için bunun hakkında konuşamam :D bir de bu oyunların video kayıtla beraber FPS değerini görüyoruz o da bir kenara :D
Evet haklısınız sanırım masaüstü olmadan böyle idare edeceğiz :)

Merhabalar 1-2 ay önce Excalibur G900 aldım Teknosa'dan. RTX 2060, 16 GB RAM, 10. nesil i7 var içerisinde. Bu laptopla öncelikle kesinlikle yapmam gereken ayarlar ve kurmam gereken programlar nelerdir acaba? Ve bir de Valorant'ta, LoL'de vs 150 FPS falan alıyorum maksimum (FPS kısıtlama kapalı). Ancak en düşük ayarlarda da, en yüksek ayarlarda da bu durum böyle. Acaba bilgisayarın kendisinde tüm oyunlar için bir FPS kısıtlaması mı var?
Dediğimi yap, bana dua edersin. Hemen 144 Hz monitör al ve laptopu oradan kullan. i7 islemci kendini yuzde 30 falan kullaniyor ancak monitör ile kullanirsan yüzde 100'e kadar cikiyor ve FPS'in LoL'de en dusuk 300 olur. Benim başıma geldi ve birçok kisi bunu uyguladi.

Dediğimi yap, bana dua edersin. Hemen 144 Hz monitör al ve laptopu oradan kullan. i7 islemci kendini yuzde 30 falan kullaniyor ancak monitör ile kullanirsan yüzde 100'e kadar cikiyor ve FPS'in LoL'de en dusuk 300 olur. Benim başıma geldi ve birçok kisi bunu uyguladi.
Sanırım ram yükseltince de aynı sonuç oluyor.

Eki Görüntüle 855590

Eki Görüntüle 855591

Eki Görüntüle 855592

Bir de şu ayar var:

Eki Görüntüle 855594

Eki Görüntüle 855595

Eki Görüntüle 855596
Merhabalar tekrardan. Bugün bu dediklerinizi denedim ancak fps değişmedi. Acaba bilgisayarda bir fps kısıtlaması mı var?
Arkadaşlar merhaba. NVİDİA Denetim Masasından Dikey veya Düşey senkronizasyonu kapatın. Oyundan da VSYNC veya dikey senkronizasyonu kapatın. Tüm sorun buymuş RAM değilmiş bendeki problem. Bu ayar ekranınızın hz değerine göre FPS kısıtlaması yapıyor. Örneğin benim monitörüm 144 hz olduğu için bu ayar ile oyunlarda maksimum 144 fps alabiliyordum. Kapatınca 250-300 civarına çıktı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı