Ezan Sesi Çok Yüksek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ezanın sesi ne kadar yüksek olursa olsun rahatsız olmuyorum, hatta huzur buluyorum, bana Allah'ı hatırlatıyor, rahatsız oluyorsanız bir konuşun imam ile.
Yani hocam elhamdülillah Müslümanım ama rahatsız edecek kadar yüksek olmaması gerekiyor.

Konuya gelirsek İmam ile konuşun, abartılacak bir durum yok. İmam anlayışla karşılayıp gereğini yapacaktır.

İmamla konuşma sesi arttırır. Kafanızı kesebilirler biriyle konuşmayın bunları. Şaka yapmıyorum ciddi bir konu. 2021 ne ezanı ya.
Arkadaş, ben de böyle diyenlere bir sinirleniyorum, yok "Yıl 2021 ne Allah'ı, Allah mı kaldı?", "İslam diye bir din mi vardı, eskide kalmışsın."; herkes kendi dinini yaşamakta serbest, ayrıca Türkiye'deki insanların çoğu Müslüman.

Ateistlerin ezan dinlemesi günah herhalde. Konu sahibi arkadaş, size söylemiyorum yanlış anlaşılma olmasın.

Yıl olmuş 2021, saat, takvim, teknoloji bütünüyle hayatımıza girmişken, namazın şartlarından olmayan, sünnet olan ezanın hala bu kadar yükses sesle duyurulma ihtiyacını anlamış değilim.
Kardeşim bu dediğin her yerde geçerli değil. İstisnai bir durum olarak konuyu açan arkadaşın oradaki camiide böyle bir durum var.

İmamla konuş böyle bir şeye yeltenmezse yani sözünü dinlemezse valiliğe git

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı