Ezan sesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin Allah'ın uyuyor o zaman. Niye şu anda gücü yetmiyor mu? Yuhh be kardeşim biraz akıl ya biraz...

Eğer Allah'ın adaleti dünyada olsaydı imtihan diye bir şey kalmazdı Allah insanları yoksullukla eziyetle imtihan ediyor bakalim isyan edecek mi diye.

Eğer Allah'ın adaleti dünyada olsaydı imtihan diye bir şey kalmazdı Allah insanları yoksullukla eziyetle imtihan ediyor bakalim isyan edecek mi diye.
Eleştirmek için söylemiyorum da madem bu insanların cehennemde cayır cayır yanacağını düşünüyorsun, neden susmak yerine hala "Allah size şunu yapacak, şöyle ceza verecek" demeye devam ediyorsun? Allah'ın adaletine güvenmiyor musun yoksa? İçinde şüphe falan mı var?

Ben sabah namazının sesini severim, öğlen ezanının sesiyle uyanacağıma sabahın erken saatinde uyanmış olurum. Bu da o gün yapılacak görülecek veya kendine ayrılacak zamanı artırır.

Bende travma olmuştu sabah ezanı. İlkokula giderken her sabah ezanla birlikte uyanırdım ve afedersiniz ama her defasında da altıma ederdim. Üstüme yorgan çeker yastıkla kulağımı kapardım. Ama sabahın köründe bu kadar korkunç bir ses olamaz ya. Bari tatlı bir sesle söylensin.

Müezzine göre değişir bu durum, bizim müezzinin ya da cemaattan bir amca da olabilir sesi yanık ve güzel; insanı korkutmuyor.

Değerli @Donkobus hocam, 🙏🏼

Öncelikle hayırlı geceler dilerim.

Her ezan Allahı bize hatırlatır.
Her ezan bizi Allaha davet eder.
Her ezan bizi gerçeklerle götürür.

Korkmayın, Allah sizi ezan ile huzuruna davet ediyor. Abdest alın ve sabah namazını eda edin görün kendinizdeki iyileşmeyi. Korkunun gereksiz olduğunu. 🤲🏼

Saygılarımla. 🌹
Sayın forum üyeleri @R.B.D hocam gerekli cevabı vermiş konu kilitlensin tartışma uzamadan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı