Ezan Sesi Çok Yüksek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Algı yaratmayın "2021'de ne Allah'ı diyorlar" diye. Öyle bir şey diyen yok. İmkansızlıklar yüzünden yüksek bir noktadan bağırılarak ilan edilen namaz vaktinin, bu dönemde yeterli imkan varken halen yükses ve rahatsız edici sesle ilan edilmesinin mantıksızlığını belirtiyoruz.

Ya bak güzellikle çözeceğim yoksa patlıyıcam. Bak güzel arkadaşım burası herkesin olduğu bir forum dini inancı ister ateist, deist, hristiyan, budist ne olursa olsun ama ve lakin senin burada hiçkimseye böyle deme hakkın yok başkasının dininede saygısızlık etmeye ne gerek ne de hakkın yok o yüzden otur oturduğun yere.

Algı yaratmayın "2021'de ne Allah'ı diyorlar" diye. Öyle bir şey diyen yok. İmkansızlıklar yüzünden yüksek bir noktadan bağırılarak ilan edilen namaz vaktinin, bu dönemde yeterli imkan varken halen yükses ve rahatsız edici sesle ilan edilmesinin mantıksızlığını belirtiyoruz.
Hocam, adam "İmamla konuşma sesi arttırır. Kafanızı kesebilirler biriyle konuşmayın bunları. Şaka yapmıyorum ciddi bir konu. 2021 yılında ne ezanı ya." demiş, ben de cevap verdim.

Ama hocam ses değişkendir.
Örneğin birine göre 90 ortadır birine göre 40 üstü yüksektir.

Seni ilgilendirmez.
Ya bak güzellikle çözeceğim yoksa patlıyıcam. Bak güzel arkadaşım burası herkesin olduğu bir forum dini inancı ister ateist, deist, hristiyan, budist ne olursa olsun ama ve lakin senin burada hiçkimseye böyle deme hakkın yok başkasının dininede saygısızlık etmeye ne gerek ne de hakkın yok o yüzden otur oturduğun yere.
Ya boşverin onu bir gün konu açıp okul gereksizdir demiş insandır takmayın onu.

Merkezi sistemle okunuyor ama, merkezden gelip caminin içindeki bir cihazla hoparlöre giden bir sistem illa ki vardır. İmam ile konuşup cami içerisindeki hoparlöre giden sesi az kısmasını söyleyebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı