F/P kavramının yanlış kullanılması

Makaleler
42
Herkese merhaba, F/P kavramının yanlış kullanıldığını düşünüyorum. Her ucuz sayılabilecek ürüne F/P ürün şeklinde kullanılıyor. Ben bunun böyle kullanılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.

F/P kavramının böyle değil de belirli bir ürünün verdiğiniz ücretinin karşılığının alınması yönünde iyi olan ürünlerde olmalı diye düşünüyorum.

Her uygun fiyatlı ürün F/P değildir diyerek kendi fikrimi belirtmek ve sizin de düşüncelerinizi almak isterim.

Aynı şekilde fiyatı yüksek olunca F/P olmayacağını düşünenler de var.

F/P kalıplaşmış artık, kimse ona "Fiyat/Performans" olarak bakmıyor, açılımını dikkate almıyor. "Ucuz ürün" olarak bakılıyor.

Mesela RTX 3070 özellikle yurt dışında F/P'ın sözlük anlamı denebilecek bir kart.
Ama 500$.

Kesinlikle katılıyorum. Bir yanlış kullanımı da yükseklik durumu bence. Bir oranın yüksek/büyük olması için payının büyük, paydasının küçük olması lazım. Bunu da F/P'ye uyguladığımız zaman F/P oranı yüksek ürün, performansına göre pahalı ürün oluyor.

Çok takılacak bir durum değil ama saçma işte.

Herkese merhaba, F/P kavramının yanlış kullanıldığını düşünüyorum. Her ucuz sayılabilecek ürüne F/P ürün şeklinde kullanılıyor. Ben bunun böyle kullanılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.

F/P kavramının böyle değil de belirli bir ürünün verdiğiniz ücretinin karşılığının alınması yönünde iyi olan ürünlerde olmalı diye düşünüyorum.

Her uygun fiyatlı ürün F/P değildir diyerek kendi fikrimi belirtmek ve sizin de düşüncelerinizi almak isterim.

Fiyat performansdan türemiş olduğunu düşünüyorum. Yani fiyat performans F/P olarak algılanmış olabilir buradan çıkmış olması çok olası.

Geri
Yukarı