F/P sistem toplama

Var, ekran kartı bütçenizden dolayı RX460 öneririm, bir tık daha iyi bir karttır. İkinci eli hala ısrar ediyorum çünkü bütçeniz çok kısıtlı, işlemciyi tercihinize bağlı ikinci el de alabilirsiniz çok çabuk bozulan bir parça değil ne de olsa, anakart ikinci el önermiyorum taşıma esnasında bir sorun olabilir. RAM kısmında ise sizi ikinci ele davet ediyorum çünkü 4 GB hem günümüz için yetersiz hem de 2400 MHz, ileride çift kanal yapmak istediğinizde çok güzel verim alacaksınız, RAM kısmında 3000 MHz 8 GB'tan aşağısını önermiyorum. RAM için ayırdığınız bütçe ile sahibinden de arama yapabilirsiniz.
Hocam İşlemcinin 2.eli sıfırıyla yarışıyor o yüzden pek yanaşmadım 2.ele anakartta sıfır yani bu 2 parça işlemci ve anakart toplam 760Tl tutuyor Ram konusuna gelicek olursak dediğiniz doğru 4Gb yetersiz 1 Ay sonra bir 4Gb daha alırım diyordum Çift kanal yapma düşüncesindeydim Ekran kartını değerlidiricem 2.el de ucuza bulursam alıcam Hemen Ram için Max bütçem 130-150 TL
R3 1200 , 4Gb 2400Mhz Ram , Rx460 Bu sistemle ortalama oyunlarda Kaç FPS Alabilirim Çözünürlük ve ayarda belirtirmisiniz RİCA etsem.

@SunRise

Şuan ki haliyle 1080p orta ayarlarda GTA 5 40-50 FPS alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Düzenleme: ileride alacağınız RAM'leri elinizden çıkartacaksınız fakat bütçeniz dahilinde 3000 MHz almaya dikkat edin, ısrar etmemin sebebi Ryzen'de ciddi anlamda fark yaratması. Göz önünde bulundurun.

Son düzenleme:
@SunRise

Şuan ki haliyle 1080p orta ayarlarda GTA 5 40-50 FPS alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Düzenleme: ileride alacağınız RAM'leri elinizden çıkartacaksınız fakat bütçeniz dahilinde 3000 MHz almaya dikkat edin, ısrar etmemin sebebi Ryzen'de ciddi anlamda fark yaratması. Göz önünde bulundurun.
Peki tek modül 8 GB 3200Mhz alsam ane olur?

Ve aliexpress'den gtx750ti 200 lira civarı sanırım.
Screenshot_2019-08-29-21-05-41.jpeg

Peki tek modül 8 GB 3200Mhz alsam ane olur?
Daha güzel ve etkili olur, geliştirmeye daha müsait olur çünkü zaten 2 tane slotunuz bulunuyor. 4+4 yapmak gereksiz oluyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı