F/P sistem toplama

SunRise

Centipat
Merhaba, arkadaşlar ilk olarak bu sistem için ne kadar bütçe ayırdığımla başlayayım bu sistem için Max bütçem 1500TL üstüne çıkamam monitörde almam lazım 1500 TL'ye en iyi performansı hangi bileşenler verir benim bu toplayacağım sistem 2. El, sıfır karma bir sistem olacak. Bu toplayacağım sistem beni 2-3 sene götürse yeterli benim için zaten Max 3 sene sonra pek vaktim olmayacak okuduğum bölüm nedeniyle her neyse çok uzatmayayım yani şunu demek istiyorum sistemin ileri de Update'e açık olmasına gerek yok. Oynayacağım oyunlar (BF1, GTA 5, BF5, metin 2, CS:GO) bunlar 1080P oynamayı zaten pek düşünmüyorum. Öyle Ultra ayar 1080P takıntılı değilim 720P de olur sıkıntı yok. Aklımda olan sistemler sizden de değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
Not: 1500 TL'ye sistem mi olur? Diyen arkadaşlar lütfen yorum yapmayın burada herkesin bütçesi 4000-6000 TL değil bütçesi kısıtlı olanlar içinde belki yararlı bir konu olur.

1. Sistem.
Ryzen 3 1200 + GTX 750 Ti +4 GB 2666 MHz RAM.

2. Sistem.
AMD Athlon 200GE APU sistem.
4+4 3000 MHz RAM.

3. Sistem.
Xeon X3440 +GTX 750 Ti.
8 GB 1600 MHz RAM.

Evet arkadaşlar aklımdaki sistemler bunlar.
PSU, kasa, SSD hepsinde aynı
PSU ve kasa elimde bulunuyor.
SSD: 240GB.

Not2: Xeon sistemde anakart bulamadım Aliexpress'den baktım, 390 TL'ye buldum ama ne kadar güvenilir bilemiyorum o yüzden AMD sistemler daha içim ısındı

Çok uzattım biliyorum kusura bakmayın değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Sistem, diğerlerine oranla daha geliştirmeye elverişli duruyor, ikinci el alınabilirliği daha fazla parçalar olduğunu düşünüyorum.

Tamam hocam peki ryzen 3 1200 işlemciyi Aliexpress'den alsam bir sıkıntı olurmu 250 TL felan
İncelemelere bakın, soğutucusuz geldiği için ek masrafta olacak bilginize.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla Aliexpress'ten gelen işlemcilerin çoğu ikinci el, sahibinden de direk R3 işlemcileri aratıp bulabilirsiniz veya parça satışı olarak da alamayı deniyebilirsiniz, örnek anakart, işlemci 530 TL teklif verebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla Aliexpress'ten gelen işlemcilerin çoğu ikinci el, sahibinden de direk R3 işlemcileri aratıp bulabilirsiniz veya parça satışı olarak da alamayı deniyebilirsiniz, örnek anakart, işlemci 530 TL teklif verebilirsiniz.
Hocam hepsiBuradada;
Anakart:A320M
İşlemci:R3 1200
Ram:4Gb 2400 Mhz

Bu parçaları tam 900 Tlye alabiliyorum.Sizce fiayatları nasıl hem de sıfır 2.el ile pek uğraşmamış olurum diye düşündüm.
Bir sorum var hocam size Ben Ekran Kartı olarak 750Ti düşünüyorum Aliexpress'de Gigabyte Tek fanlı Modeli 290 TL 30 TL'de Kargo Ücreti varmış Etti 320 buna vergi de çıkar gibime geliyor çıkarsa ne kadar çıkar veya bu 320 Tlden hariç başka ücret ödermiyim
Ekran kartı İçin ayrıldığım Max bütçe 400-450 TL öneririz varmı?

Var, ekran kartı bütçenizden dolayı RX460 öneririm, bir tık daha iyi bir karttır. İkinci eli hala ısrar ediyorum çünkü bütçeniz çok kısıtlı, işlemciyi tercihinize bağlı ikinci el de alabilirsiniz çok çabuk bozulan bir parça değil ne de olsa, anakart ikinci el önermiyorum taşıma esnasında bir sorun olabilir. RAM kısmında ise sizi ikinci ele davet ediyorum çünkü 4 GB hem günümüz için yetersiz hem de 2400 MHz, ileride çift kanal yapmak istediğinizde çok güzel verim alacaksınız, RAM kısmında 3000 MHz 8 GB'tan aşağısını önermiyorum. RAM için ayırdığınız bütçe ile sahibinden de arama yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı