Faber Castell grip orijinal mi?

byjuck

Kilopat
Faber'in 2011 serisinde 0.5 yok o nedenle 2010 aldım fakat kalem bana çok tırt geldi. Çok uzun yıllar önce kullandığım için pek hatırlayamadım kalitesini.
Kullanan varsa eğer bakabilir mi? 2010 arka kapak üstünde delikler var mıydı?

Dosya Ekleri

• IMG_6032.jpeg
    IMG_6032.jpeg
    153,7 KB · Görüntüleme: 36
Faber Castell bazı Versatil kalemlerini direkt tükenmez kalem modelinden içini çıkartıp mekanizmalarını yerleştiriyor ve o yüzden rengine göre değişebiliyor ama size temin ederim ki piyasada 3 delikli ve deliksiz orijinal kalemler var. Siz silgisinin kalitesine, silginin rahat açılıp açılmadığına ve hologramlı olup olmadığına bakın. Dediğim gibi artık çok sahtesi olduğu için anlamak zor oluyor ama görünürde orijinal gibi, hâlâ kullanıyorsanız silgi kısmını bir tekrar atabilir misiniz çok içe kayık duruyor.

Faber Castell bazı Versatil kalemlerini direkt tükenmez kalem modelinden içini çıkartıp mekanizmalarını yerleştiriyor ve o yüzden rengine göre değişebiliyor ama size temin ederim ki piyasada 3 delikli ve deliksiz orijinal kalemler var. Siz silgisinin kalitesine, silginin rahat açılıp açılmadığına ve hologramlı olup olmadığına bakın. Dediğim gibi artık çok sahtesi olduğu için anlamak zor oluyor ama görünürde orijinal gibi, hâlâ kullanıyorsanız silgi kısmını bir tekrar atabilir misiniz çok içe kayık duruyor.

İade ettim onun yerine 0.7 violet glam serisinden aldım. Onu çekip atarım.

Yine dediğim gibi rahatsa, silgisi kaliteliyse, rengi soluk değilse ve yazarken eli yormuyorsa gerçektir. Aslında bu yorumu üye olmadan önce atmışım uzun zaman sonra geri geldim forumlarda yeniyim öylesine arada bakmak için. O yüzden biraz geç cevaplayabilirim, kusura bakmayın 😅

Geri
Yukarı