Far Cry 3 Takılma ve Kasma

Biraz daha geniş çaplı bir araştırma yaptım da herkeste var bu performans sorunu. Biraz beklemek gerekecek. Ubisoft'un oyunu güncellemesini bekliyor insanlar. Steam forumlarından herkes isyan ediyor.

OC fark ettirir. Kartın da OC için elverişli. Ama bilmiyorsan epey bir bilgi edinmeden başlama.

Recep Abi overclock AMD Overdrive sayesinde çok kolay fakat orda da bir oran lazım. Orantısız artırınca böyle oyunlarda bazen siyah ekran çıkıyor, bilgisayar takılıyor, sonra tekrar otomatik Overdrive seçeneği ile yaptığımda bu sorun ortadan kalkıyor.. (Denedim)

Her neyse o yüzden bu oranı sen ayarlayabilir misin? Ne kadar yükseltmem gerekir?

Şu an ki değerler;

GPU clock MHz725 de (en fazla 870'e çekilebiliyor...)
Memory clock MHz 1215'de (en fazla 1430'a çekilebiliyor)

En iyi performans almak için değerler ne olmalı? Yoksa hiç bulaşmiyim mi? :)

Aynı kartı kullanıyorum ve sistemim seninkinden daha düşük.

Phenom 2 x4 B50 3.20 GHZ, 4 GB DDR3 RAM, HD 5750 ile 740 saat ve 1300 bellek ayarıyla beraber, Very High 1366*768 de 30 FPS sabit alıyorum.

12.11 beta 11 sürücüsü ve oyunun 1.02 güncellemesi yüklü.

DX11 de oynuyorum bu arada. Medium alırsam 50 - 45 - 60 arası gidip geliyor FPS. Sana tavsiyem, CCC'den Driver sürümüne bak. Bazen güncellesen dahi güncellenmiyor.

Eğer CCC sürümün güncellenmiyorsa şu adımları takip et,

https://www.technopat.net/forum/win...d-catalyst-control-center-appdata-sorunu.html

Bende acer aspire 5745g laptopumda oynadım sıfır kasma ile masaüstü kasa aldım onboard ekran kartı gma X4500 bunda acayip kasıyor oynanıyor ama kare kare hareket ediyor videolara baktım çoğu kişi bu kartla rahat oynuyor ben oynayamıyorum sorun nedir acaba.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı