Farklı RAM'leri kullanmak

Satlas79

Hectopat
Daha fazla  
Eski sistemimden yeni bir sisteme geçiş yaptım ve anakartımın 4 RAM slotu var. Eski bilgisayarımdaki 8 GB (2x4) RAM'i yeni sistemime taksam herhangi bir olumsuz etkiye sebebiyet verir mi?

Eski sistemimden yeni bir sisteme geçiş yaptım ve anakartımın 4 RAM slotu var. Eski bilgisayarımdaki 8 GB (2x4) RAM'i yeni sistemime taksam herhangi bir olumsuz etkiye sebebiyet verir mi?
knk ana kartını arştrıman gerekiyor her anakatrın max ram miktarı var eyer max miktardan aşarasan o eski rami takana kadar calışmaz

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izledim demin, adam 2 farklı RAM takıyor sıkıntısız çalıştığını kanıtlıyor. Ama benim hala içimde oturmadı. Madem sıkıntı yok neden insanlar sıkıntı çıkarır diyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videoyu izledim demin, adam 2 farklı RAM takıyor sıkıntısız çalıştığını kanıtlıyor. Ama benim hala içimde oturmadı. Madem sıkıntı yok neden insanlar sıkıntı çıkarır diyor?
Bazı insanlar tam bilmeden söylüyor. Mesela o video da anakarta uygun ram takıyor o yüzden uyuyor. Şey gibi düşün birine takılan organın uyuşması gibi. Ddr4 bir anakarta ddr 2 takarsan uyuşmaz tabi

Özellikleri uyuşuyorsa hiçbir sorun çıkmıyor kardeşim. Bakma sen millete

Bazı insanlar tam bilmeden söylüyor. Mesela o video da anakarta uygun RAM takıyor o yüzden uyuyor. Şey gibi düşün birine takılan organın uyuşması gibi. DDR4 bir anakarta DDR 2 takarsan uyuşmaz tabii.

asdasd.png

Bende 2 tane bu RAM takılı, ben 1 tanesini çıkarıp "16 GB, 3200 MHz'li DDR4" taksam ne olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı