Fatih Terim ile yollar ayrıldı

Allah Allah, utanmasan küme düşeceksin kaldı ki bu adam bizi ne zaman şampiyon yapsa hep hazır takımlarla şampiyon yaptı ben hiç böyle zor senelerde şampiyon olduğumuzu hatırlmıyorum?
Sorunlu dediğin futbolcular ise Arda Turan ve yaverleri kaldı ki onları da Fatih Hoca getirdi.
Hayır arkadaş 3 sene üst üste Şampiyonlar Ligi'ne ambargo koyan Zidane bile ligde başarısız olunca istifa ediyor da Fatih Terim niye istifa edemeyecek? Koskoca futbol dünyasında bizim takımımıza başka hoca uyamaz mı?
Zor senede mi şampiyon yapmadı? Hocam sen iyi misin? Eski değil daha bir kaç sene önce 22. şampiyonluğumuzu bilmediğin kesin. Sırf bu yüzden seninle tartışmayacağım.

İlla birisi gelecekse ben yabancı bir TD olmasından yanayım, mümkünse Alman olmasından yanayım.

Ek olarak, kim gelirse gelsin; en ufak başarısızlıkta istifa yaygaraları ortaya çıkacak. Türk futbolu tamamen bundan ibaret. Birisi başarısızlık gösterdiği vakit, istifaya çağır. O adamın bu sene değil de 3 sene sonra yakalayamayacağını nereden biliyorsun ?

Jurgen Klopp, Liverpool'a geldiği zaman senelerce başarı yakalayamadı fakat kimse Jurgen'i istifaya çağırmadı. Seneler geçti adam Liverpool'u neredeyse yenilgisiz birinci yaptı. Bana saçma geliyor istifaya çağırmak.
Anlamazlar hocam anlamazlar, makine gibi top oynatan ve topa sahip olmaktan çok topa hükmettiren Tudor'u sırf derbi kazanamıyor diye Fatih Terim lobisi nasıl kovdular hatırlamıyor musunuz? Hele o basın toplantısında yaptıkları...

İlla birisi gelecekse ben yabancı bir TD olmasından yanayım, mümkünse Alman olmasından yanayım.

Ek olarak, kim gelirse gelsin; en ufak başarısızlıkta istifa yaygaraları ortaya çıkacak. Türk futbolu tamamen bundan ibaret. Birisi başarısızlık gösterdiği vakit, istifaya çağır. O adamın bu sene değil de 3 sene sonra yakalayamayacağını nereden biliyorsun ?

Jurgen Klopp, Liverpool'a geldiği zaman senelerce başarı yakalayamadı fakat kimse Jurgen'i istifaya çağırmadı. Seneler geçti adam Liverpool'u neredeyse yenilgisiz birinci yaptı. Bana saçma geliyor istifaya çağırmak.

Katılıyorum evet. Ama sorun şu ki, 2-3 sene oldu zaten. İnsanlar bir gelişme görmediği için inançlar tükendi. Klopp ayarında birisi gelirse şahsen 3 sene beklerim.

Galatasaray'dan başka başarısı olmayan bir adam, sadece gönlü Galatasaraylı diye her seferinde takım emanet edilip duruluyor.

Şöyle söyleyeyim, Avrupa'ya gidip takım çalıştırıp kendini geliştiren birisi mi? Hayır.
Yeni şeyler öğrendiğini vs de düşünmüyorum. Artık kendini geliştiren farklı takım çalıştıran sağlam bir hoca şart veya sürekli kendini geliştiren genç ve bilgili birisi şart.

Zor senede mi şampiyon yapmadı? Hocam sen iyi misin? Eski değil daha bir kaç sene önce 22. şampiyonluğumuzu bilmediğin kesin. Sırf bu yüzden seninle tartışmayacağım.
Yapma be hocam, bunu yapma işte. Hagi'ler ve Hakan Şükürler, Drogba'lar ve Sneijder'ler, Prime Burak Yılmaz ve Selçuk'lar, Elmander'ler ve Melolar kaldı ki onun üstüne Tudor'un makine gibi top oynayan, liderin ise sadece bir puan gerisinde olan Galatasaray'ı şampiyon yaptı. Sabaha kadar tartışalım bunların hiç biri hocanın artık modern futbola ayak uydurduğunu göstermiyor.

Okan Buruk bir takım yapar, dönünce onunla 2 sene şampiyon olur. Sonra yine gider.

Adam sürekli kovulup birkac sene sonra geri geliyor. Sanki hic baska antrenör yokmus gibi.

Fatih Terim.jpg

Yapma be hocam, bunu yapma işte. Hagi'ler ve Hakan Şükürler, Drogba'lar ve Sneijder'ler, Prime Burak Yılmaz ve Selçuk'lar, Elmander'ler ve Melolar kaldı ki onun üstüne Tudor'un makine gibi top oynayan, liderin ise sadece bir puan gerisinde olan Galatasaray'ı şampiyon yaptı. Sabaha kadar tartışalım bunların hiç biri hocanın artık modern futbola ayak uydurduğunu göstermiyor.
Modern futbola ayak uyduramadığını ve Tudor'un gerçekten hakkının yendiği fikrine katılıyorum. Ancak Fatih Terim bu takımı en çok şampiyon yapmış adamdır. Takımda futbolcu yoktu, federasyonla, hakemle savaştı aynı yıl babasını kaybetti ve liderden 8 puan gerisindeyken bu adam bizi şampiyon yaptı. Bunu da göz ardı ettirmem. Siz zor zamanda şampiyon yapmadı dediniz ve bende size daha birkaç yıl öncesinden örnek verdim.

Ülkenin en büyük sorunu bu zaten. Körü körüne, at gözlüğüüyle her şeye bağlanıp, eleştirememek. Fatih terim ve rte bunların en başta gelen ikilisi. Hala biz senden razıyız fatih terim takım seni haketmiyor yazıyorlar. Tıpkı dolar düşünce cumhurbaşkanım yanındayız tag'i gibi..

Bu adamın yerine kim gelecek merak ediyorum, futbol ve yönetmenlik ile alakası olmayan bir kişi geleceğinden o kadar eminim ki daha sonra "geri dön imparator, ordunun sana ihtiyacı var" diye tezahurat yapacaklar aynı milli eğitim bakanına olduğu gibi.

Geri
Yukarı