Fazla sosyal medya kullanmamak

Siberman

Kilopat
Daha fazla  
Twitter ve WhatsApp kullanıyorum. Başka bir sosyal medya hesabı kullanmıyorum. Sosyal medya kullanmadığım için insanlar bana garipsin vb. cümleler kullanıyorlar. Garip olan ben miyim yoksa insanlar mı çok bağımlı olmuşlar 😊😊

Bende sadece Facebook ve Whatsapp kullanıyorum insanlar bana Insta'dan takip et falan diyorlar, ben de yok deyince aynı senin gibi nasıl ya falan diyorlar. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
NNN.jpg

Kanka öyle bi' sordun ki. :)

Ben sadece Whatsapp. :)
Bi' dönem Whatsapp ve Reddit vardı. :)

Garip değil ya. :)
Fazla sese gelemiyoruz hacı sadece. :)

Kafamız çekmiyor. :)

WhatsApp zaten nefes almak kadar zorunlu oldu günümüzde. Eskiden faks yollardık, şimdi ise Mustafa Sandal gibi herkes. :şipşak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer alemlerde faydalı grupları, sayfaları takip ederseniz daha iyi olur. Twitter'da başarılı kullanıcılar var.

Ayılmadan ve bayılmadan evvel baktığın ilk şey sosyal medyadaki bildirimler ise bağımlısın demektir. :D Takipçi kasmaya çalışıyorsan da dijital mutluluktan zevk alıyorsun demektir. Bunların sende olmadığı aşikar. Bilinçli bir kullanıcısın bana göre.

Ben de fazla kullanmam. Arada bir Instagram'a girerim sadece. Eskiden Facebook kullanırdım. :)

Bu arada WhatsApp ve Discord'un sosyal medya olduğunu düşünmüyorum. :)

Hayır gariplik sende değil. Sosyal medya bağımlılığı diye bir şey var artık dünyada. Mesela İnstagram. İnsanlar artık gittiklere yere sadece İnstagrama fotoğraf koymak için gidiyorlar. Gezmeye, yemek yemeye değil de yedikleri yemeklerin fotoğrafını çekip paylaşmak için.
Son zamanlarda kendimde de fark ettiğim bir durum İnstagram bağımlılığı. Fotoğraf çekip yüklemekten ziyade sürekli açık bakasım geliyor. Bu durumla ilgili Ekşi sözlükte bir yazı okudum. Yazar İnstagram'ın tüm Dünya'da yasaklanması gerektiğini söylüyordu. Kendine göre gerekçeleri vardı ve bence çoğunda da haklıydı. Dileyen okuyabilir.

instagram'ın tamamen kapanması gerektiği

Bende sadece Facebook ve Whatsapp kullanıyorum insanlar bana Insta'dan takip et falan diyorlar, ben de yok deyince aynı senin gibi nasıl ya falan diyorlar. :D
Ufo gören masum köylü gibi oluyorlar 😂
Eki Görüntüle 312794

Kanka öyle bi' sordun ki. :)

Ben sadece Whatsapp. :)
Bi' dönem Whatsapp ve Reddit vardı. :)

Garip değil ya. :)
Fazla sese gelemiyoruz hacı sadece. :)

Kafamız çekmiyor. :)
Aynen kimse bizi anlamıyor sonra garip biz oluyoruz 😂
WhatsApp zaten nefes almak kadar zorunlu oldu günümüzde. Eskiden faks yollardık, şimdi ise Mustafa Sandal gibi herkes. :şipşak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer alemlerde faydalı grupları, sayfaları takip ederseniz daha iyi olur. Twitter'da başarılı kullanıcılar var.

Ayılmadan ve bayılmadan evvel baktığın ilk şey sosyal medyadaki bildirimler ise bağımlısın demektir. :D Takipçi kasmaya çalışıyorsan da dijital mutluluktan zevk alıyorsun demektir. Bunların sende olmadığı aşikar. Bilinçli bir kullanıcısın bana göre.
Twitter'ı gündem takip etmek için giriyorum. Yoksa ona da çok girmem. Olaylar anlık olarak duyulduğu için twitter daha hoş ve güzel geliyor bana. 😊
Ben de fazla kullanmam. Arada bir Instagram'a girerim sadece. Eskiden Facebook kullanırdım. :)

Bu arada WhatsApp ve Discord'un sosyal medya olduğunu düşünmüyorum. :)
Aman hocam öyle deyip mezara toprak atma. Şşş aramızda kalsın bu söylediğin 🤫🤫

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı