Feminist Gece Yürüyüşü ve ilginç pankartlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendini cinsellikle öne çıkaranların çözüm yolunu böyle araması oldukça gülünesi bir durum. Kimse kadın haklarına karşı çıkmıyor, uzlaşı böyle olmaz. Böyle yaptıkça sizden önceki kadınlara haksızlık etmiş oluyorsunuz! İşte hak böyle kazanılır:
D00178A5-FC54-4692-94A7-F0CE2CFEEC78.jpeg
ABEF513B-9D26-4FE0-B1B2-747251E0632A.jpeg
5A02B898-C050-4CAF-8C33-1C15ABFCA438.jpeg
419809A3-F7C3-4D73-B70A-9B7E06CC7867.jpeg

Gururunla kadın ol yobazlara karşı; kıçınla, kukunla, memenle değil!

Dosya Ekleri

• 4CD6DB1E-2C4C-448B-AD2E-2E2FDC07E2B5.jpeg
    4CD6DB1E-2C4C-448B-AD2E-2E2FDC07E2B5.jpeg
    39,5 KB · Görüntüleme: 52
Feminist gece yürüyüşü'nde sergilenen pankartların tuhaflığı mı desem, komikliği mi desem ne desem bilemedim. Buradaki toplanmanın amacı nedir tam olarak bilmiyorum ama internette gördüğüm pankartlar beni gerçekten şaşırttı.

Feminizm nedir?
"Xvııı. Yüzyılda Fransa'da filozoflar ve kadın yazarlarca ortaya atılan ve savunulan, daha sonraki yüzyıllarda her toplumda yandaş bulan, kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım." kaynak Google.

Buradaki bireyler, kimi ve neyi destekliyor, amaçları nedir? Belki hepsi değil ama %70-80 bu tip pankartlarla dolanıyor. Bazısı balkona çıkıp göğüslerini açıyor, tamam göğüs cinsel bir organ değildir bunu biliyorum ama çıkıp bunu sergilemek nedir, benim memem var bana saygı duyacaksın mı denmek istiyor, belki senin göğüslerini görmek beni rahatsız ediyor, anlam veremiyorum gerçekten. Kadın ve erkek eşitliğini savunup erk*k olarak yazmak düpedüz hakaret değil midir? Bana kalırsa çoğu konuda olduğu gibi feminizm konusunda da cehalet var. Bir erkek olarak yolda yürürken karşıdan gelen bir kadına yol vermek zorunda değilim, bunu centilmenlik adına yaparım. Aynı şekilde bir kapıyı açarken kadınlara öncelik vermek zorunda değilim, ama bunu yapmadığım takdirde "öküz, hayvan" gibi laflar işitebilirim, kendimi savunmaya kalktığımda "senin karşında bir kadın var" deniliyor, varsa var ne yapabilirim seni benden üstün yapan şey nedir? İkimizin de eşit hakları var. Yoldan geçerken bir kadın hoşuma gittiğinde ona, onu rahatsız etmeyecek edepli, ahlaki sınırlar içerisinde bakabilirim, aynı şekilde bir kadın da bana bakabilir. Ama sırf birine bakıyorum diye sapık damgası yemek, üzücü. Evet ülkemizdeki bazı hayvanlar yüzünden belki bu pankartlar açıldı ama genelle yaparak tüm erkekler böyledir demek düpedüz adaletsizliktir. Ülkemizde kadın/erkek eşitliği maalesef yok. Basit örnek, yolda bir kadını döven erkek olduğunda insanlar müdahale ediyor, aynı şekilde bir erkeği dövdüklerinde kesin hak etmiştir o yüzden dayak yiyordur algısı var.

Sizin bu pankartlar ve ülkemizde fenimizm anlayışına dair yorumlarınız nelerdir, merak ediyorum gerçekten.

Diktatör değil, vibratör istiyorum nedir ya?

Şimdi iktidarda h*tler olacaktı :D

Bunların feminaziliği ilk defa denizde dalgayla buluşan esinti kadardır.😎😂

Kendini cinsellikle öne çıkaranların çözüm yolunu böyle araması oldukça gülünesi bir durum. Kimse kadın haklarına karşı çıkmıyor, uzlaşı böyle olmaz. Böyle yaptıkça sizden önceki kadınlara haksızlık etmiş oluyorsunuz! İşte hak böyle kazanılır:
Eki Görüntüle 1187434Eki Görüntüle 1187435Eki Görüntüle 1187437Eki Görüntüle 1187438
Utanmanın ve adabı bilmenin ayıp sayıldığı bir dönemdeyiz. Söylenecek, söyleceğim çok şey var ama gerek yok. Çünkü onlar çoğunluktalar, sürü hep kazanacak.

Aklıma efsane bir tweet geliyor, atarsam ban yerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı