Feministler kadın erkek eşitliğini savunmaz

Bunun dışında erkeklerin boşandıktan sonra nafaka vermesi gibi saçmalıklar hakkında konuşulmuyor.

Nafaka saçma değil. Kadın artık 40'lı yaşlarına dayanmış. 20 senedir evli. Bu kadın ayrılınca nasıl iş bulsun. Bir de çocuğu varsa hayat daha zor olur. Ha, ama diyorsa 2 yıl evli kalıp çoluk çocuk yokken nafaka vermek saçma. O bence de saçma.

Ben feminazilerle münakaşaya girmiyorum. Haklısındır, doğrusundur deyip geçiyorum. Sen ne dersen de, veya ne yaparsan yap fikirleri değişmeyecek. O yüzden uğraşmaya değmez.

Bunun dışında erkeklerin boşandıktan sonra nafaka vermesi gibi saçmalıklar hakkında konuşulmuyor.
Kadın ve adam evliler ve çocukları yok, sonra boşanıyorlar diyelim. Kadın nafaka alıyor adamdan. Sonra kadın başka bir erkekle beraber oluyor. Adam sürekli nafaka veriyor. O adam cinnet geçirir ve cinayete sürükler. Bundan emin olabilirsiniz. Sonra medyada erkekleri gömüp kadınları üste çıkarmaya çalışan TV kanalları görürsünüz. :)

Ve bunun gibi birçok örnek verilebilir.

Nafaka saçma değil. Kadın artık 40'lı yaşlarına dayanmış. 20 senedir evli. Bu kadın ayrılınca nasıl iş bulsun. Bir de çocuğu varsa hayat daha zor olur. Ha, ama diyorsa 2 yıl evli kalıp çoluk çocuk yokken nafaka vermek saçma. O bence de saçma.

Ben feminazilerle münakaşaya girmiyorum. Haklısındır, doğrusundur deyip geçiyorum. Sen ne dersen de, veya ne yaparsan yap fikirleri değişmeyecek. O yüzden uğraşmaya değmez.

Sadece çocuk varsa mantıklı. 40'lı yaşlarına gelmiş kadın neden iş bulamasın? 40 yaşın üstünde almıyoruz mu diyorlar?

Sadece çocuk varsa mantıklı. 40'lı yaşlarına gelmiş kadın neden iş bulamasın? 40 yaşın üstünde almıyoruz mu diyorlar?
Sence 40 yaşındaki bir Türk kadını çocukken okula gönderilmiş midir? sence ilkokuldan bile mezun olmuş mudur? 40 yaşından sonra o kadın otelde temizlikçi olsun, 500 tl maaş ile çocuk mu bakmaya çalışsın? vicdanın çok mu rahatlayacak?

Hatta erkek çoğu alanda kadından üstündür. Ama bu durumu değiştirmek kadının elinde. Öyle eylem yaparak falan değil. Çalışarak, çabalayarak. Bir spor alanında büyük çoğunluğu erkekler oluşturuyorsa bu kadınlara o spor yasak olduğu için değil, istemedikleri için böyledir.

Hatta erkek çoğu alanda kadından üstündür. Ama bu durumu değiştirmek kadının elinde. Öyle eylem yaparak falan değil. Çalışarak, çabalayarak. Bir spor alanında büyük çoğunluğu erkekler oluşturuyorsa bu kadınlara o spor yasak olduğu için değil, istemedikleri için böyledir.
Zaten siz çok işbirlikçisiniz çok yardımcı oluyorsunuz bu konuda, çok teşekkür ederiz şahsen :'))

Sence 40 yaşındaki bir Türk kadını çocukken okula gönderilmiş midir? Sence ilkokuldan bile mezun olmuş mudur? 40 yaşından sonra o kadın otelde temizlikçi olsun, 500 TL maaş ile çocuk mu bakmaya çalışsın? Vicdanın çok mu rahatlayacak?

Çocuk bakmayacak zaten. Okudun mu bilmiyorum ama çocuk varsa nafaka mantıklı diye belirttim orada. Ayrıca 500 ₺ maaş ne ya? Mevsimlik işçi olsa 6 katını alır.

Geri
Yukarı