Fenerbahçe 4-1 Başakşehir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ligde en çok hakem hatalarına mağdur kalan takım Fenerbahçe, bunu tarafsız herkes söyleyebilir. Kollanan takımın da Galatasaray olduğu belli, daha geçen maç adam arda Turan'ı tutmak yerine ölü bölgeye koşuyor, çok şaibeli bana göre. GS admini zaten çok boş yaptı kara gece diye, cevabını da aldı ama.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle demeyin hocam tuş takılı kalmıştır belki.

İnsanlar şunun farkında değiller ama umarım geç olmadan anlarlar. Hakemin Fenerbahçelisi veya başka takımlısı yok. Hakemler taraf değil sadece kötü ve yeteneksizler. Bu hatalar her maçta oluyor. Anadolu kulübünün maçlarında çok fazla dikkat çekmiyor ama büyük takımların maçlarında bu hatalar olunca ve kime avantaj sağladıysa o zaman hakemin o takımlı olduğu konuşuluyor. Aynı şekilde Başakşehir de maçı kazansaydı bu sefer Fenerbahçe cephesi tavır alacak ve hakemi konuşacaktı.
Kesinlikle katılıyorum.

Bir süredir kötü giden Fenerbahçe için böyle bir oyun yapacakları çok belliydi. Amaç akıllarda fener kötü gidiyordu biz de yarışta tuttuk dedirtmekti ve görüyorum ki başakşehir hariç her takımdan ses çıkıyor. Fenerbahçe 2-1'lik skoru 11-11 iken yakaladı. Başakşehirin yedek kulübesini basıp yumruk atmaya çalışan Fatih terimden yanlış anlaşılma olduysa özür dileriz diyen Göksel gümüşdağ'ın fenerin otobüsü kurşunlandığında neler söylediğini hepimiz biliyoruz. Serdar azizin temas etmediği oyuncuya etmiş gibi penaltı verdiklerini de gördük üstelik daha birkaç hafta önce. Josef'in çifte girdiği pozisyonda fener Beşiktaş maçında hakemin kırmızı veremediğini de gördük. Saydığım maçlar da başakşehir adına da Beşiktaş adına da hatalar yapılmıştır ben bunun aksini iddia etmiyorum kesinlikle. Fenerin lehine hata yapıldığı zaman ağızlarından salyalar akıtan ama kendi lehlerine hata yapıldığı zaman "varmış yokmuş bunları geçelim" diyen malum şahsın vizyonunda olan insanlar mümkünse futbolun hiçbir noktasında bulunmasınlar. Her hafta birçok hakem hatası oluyor ne hikmetse bir tek Fenerbahçe'nin lehine yapılan hatalar basına damga vuruyor. Geçen yıl da "zorlu" muhabbeti dönüyordu ama ne hikmetse "arkadan itilen, desteklenen" Fenerbahçe 7 yıldır şampiyon olamıyor. En anlamsız gelen nokta da aynı akşam Galatasaray'ın Twitter hesabının paylaşımı oldu. Kara geceymiş. Muğdat çelik sahanın ortasında voleybol oynarken, malum kulübün teknik direktörü yedek kulübelerini kafes dövüşüne çevirirken, hakkı olmayan bir kupayı almak için 50 defa şikayet edip ret yiyen takımlar türerken, tüm futbol basın mecrasında malum kulübün destekçileri önemli pozisyonlara getirilirken Türk futbolunun üstüne "karanlık" çökmüştü zaten. Aydınlanmak isteyen için güneş her gün doğuyor. Karanlığı tercih edense gözlerini kapatmaya devam edebilir. Gün gelip futbol kulüplerinin teker teker satılmaya başlandığını gördüğünüz zaman kimlerin karanlıkta saklandığını kimlerinse aydınlığın arkasından yürüdüğünü anlayacaksınız zaten. Herkese saydılar. 11 oyuncuyla oynanan bu sporu son 4 maçında rakipleri 10 kişi bırakılarak oynatılan takımın alakası olmayan bir olayla ilgili açıklama yapması bana leş yemek için tüneyen akbabaları hatırlatıyor.

Bir süredir kötü giden Fenerbahçe için böyle bir oyun yapacakları çok belliydi. Amaç akıllarda fener kötü gidiyordu biz de yarışta tuttuk dedirtmekti ve görüyorum ki başakşehir hariç her takımdan ses çıkıyor. Fenerbahçe 2-1'lik skoru 11-11 iken yakaladı. Başakşehirin yedek kulübesini basıp yumruk atmaya çalışan Fatih terimden yanlış anlaşılma olduysa özür dileriz diyen Göksel gümüşdağ'ın fenerin otobüsü kurşunlandığında neler söylediğini hepimiz biliyoruz. Serdar azizin temas etmediği oyuncuya etmiş gibi penaltı verdiklerini de gördük üstelik daha birkaç hafta önce. Josef'in çifte girdiği pozisyonda fener Beşiktaş maçında hakemin kırmızı veremediğini de gördük. Saydığım maçlar da başakşehir adına da Beşiktaş adına da hatalar yapılmıştır ben bunun aksini iddia etmiyorum kesinlikle. Fenerin lehine hata yapıldığı zaman ağızlarından salyalar akıtan ama kendi lehlerine hata yapıldığı zaman "varmış yokmuş bunları geçelim" diyen malum şahsın vizyonunda olan insanlar mümkünse futbolun hiçbir noktasında bulunmasınlar. Her hafta birçok hakem hatası oluyor ne hikmetse bir tek Fenerbahçe'nin lehine yapılan hatalar basına damga vuruyor. Geçen yıl da "zorlu" muhabbeti dönüyordu ama ne hikmetse "arkadan itilen, desteklenen" Fenerbahçe 7 yıldır şampiyon olamıyor. En anlamsız gelen nokta da aynı akşam Galatasaray'ın Twitter hesabının paylaşımı oldu. Kara geceymiş. Muğdat çelik sahanın ortasında voleybol oynarken, malum kulübün teknik direktörü yedek kulübelerini kafes dövüşüne çevirirken, hakkı olmayan bir kupayı almak için 50 defa şikayet edip ret yiyen takımlar türerken, tüm futbol basın mecrasında malum kulübün destekçileri önemli pozisyonlara getirilirken Türk futbolunun üstüne "karanlık" çökmüştü zaten. Aydınlanmak isteyen için güneş her gün doğuyor. Karanlığı tercih edense gözlerini kapatmaya devam edebilir. Gün gelip futbol kulüplerinin teker teker satılmaya başlandığını gördüğünüz zaman kimlerin karanlıkta saklandığını kimlerinse aydınlığın arkasından yürüdüğünü anlayacaksınız zaten. Herkese saydılar.
Kabadayılık yapan Fatih Terim 5 maç cezasını aldı. Bir daha öyle bir hareket yapmaz umarım. Ve haklısın,medya taraflı Fenerbahçe lehine bir hata olduğunda herkes şöyle böyle oldu diyerek itiraz ediyor. Başkanımızın bir şeyler yapması lazım. Kulüp başkanları bir araya geldiğinde Ali Koç konuşurken herkes saygı gösteriyordu. Başkanın bunu bilerek masaya yumruğunu vurma zamanı geldi.
Objektif konuşan bir fenerli.
Teşekkürler.

Hakem kesinlikle Fenerbahçe'yi kolladı bu maç FB kaybetse erol bulut kesin istifa edecekti ve FB şampiyonluk yarışından düşecekti bir kere Okan Buruk'a kırmızı kart yanlış Rafael'in pozisyonunda Rafael'in bir temas yok temas yapan Skrtel ancak kart rafael e geliyor İrfan'ın kırmızı kartın da bir fikrim yok hakeme ne dediğini bilmiyorum.

Kabadayılık yapan Fatih terim 5 maç cezasını aldı. Bir daha öyle bir hareket yapmaz umarım. Ve haklısın, medya taraflı Fenerbahçe lehine bir hata olduğunda herkes şöyle böyle oldu diyerek itiraz ediyor. Başkanımızın bir şeyler yapması lazım. Kulüp başkanları bir araya geldiğinde Ali koç konuşurken herkes saygı gösteriyordu. Başkanın bunu bilerek masaya yumruğunu vurma zamanı geldi.

Teşekkürler.

Sevgili başkanımız Ali koç çiçekli böcekli düşünmeye, "Türk futbolu el ele verirsek düzelir" demeye devam etsin. Şu an ligte en beğendiğim takım Beşiktaş en beğendiğim hocalar da çağdaş ve sergen hoca. Kısıtlı kadrolarla neler yapılabileceğini gayet güzel gösteriyorlar. Sergen hoca fener-Beşiktaş derbisinde ders niteliğinde bir futbol oynattı.

Hakem maçı iyi yönetemedi diye düşünüyorum, ne zaman kritik bir maç olsa adam akıllı hakem vermiyorlar ve her zaman aynı meseleler konuşuluyor. Olanlar aynı sadece takımlar ve pozisyonlar farklı.

Hakem kesinlikle Fenerbahçe'yi kolladı bu maç FB kaybetse erol bulut kesin istifa edecekti ve FB şampiyonluk yarışından düşecekti bir kere Okan Buruk'a kırmızı kart yanlış Rafael'in pozisyonunda Rafael'in bir temas yok temas yapan Skrtel ancak kart rafael e geliyor İrfan'ın kırmızı kartın da bir fikrim yok hakeme ne dediğini bilmiyorum.
Hocam yazdığım yazıyı iyi okuyun. Belirttiğim pozisyonlara bakın.Evet Fenerbahçe kaybetse kesinlikle Erol Bulut'u istifa ettireceklerdi.Taraftarların şöyle bir düşüncesi var:Erol Bulut kazansa yeterli kazanamazsa yetersiz bir teknik direktör.Koskoca Jürgen Klopp bile 4 senede düzgün bir sistem oturturken ben bizim ülkede neden böyle bir olay olduğunu anlayamıyorum. Okan Buruk'un yediği kart için bir şey diyemeyeceğim ama bir teknik direktörün kırmızı kart yedikten sonra sahaya inmesi sportmenlik dışı bir hareket. Rafael pozisyonunda net haklılar. Adam değmiyor bile. Ama Skrtel kırmızı kart yerdi eğer maç düzgün bir şekilde yönetilseydi. İrfanın kartında herhangi bir şey duyamadım ama ilk yarıda Caner'e de durduk yere kart çıkartmıştı. Büyük ihtimalle ters bir şey söyledi hakeme. Sonrasında hakemin İrfan Can'a konuş konuş işareti yapması da manidar. Demek istediğim sadece Başakşehir ya da Fenerbahçe kollanmadı. Adaletsiz bir maç ve çok fazla yanlış,bariz kararlar oldu. Ve herkesin gözü önünde oldu bunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı