Fiber altyapı daireye kadar ulaşmıyor

TORMEN

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Reklam
Merhaba. Apartmanda Türk Telekom fiber altyapı mevcut. Lakin daireme gelen kablo fiber değil CAT 6 kablo.
Bunun pinge etkisi olur mu? Fiber kablo daireme kadar gelseydi pingim düşer miydi?
Kullandığım paket Millenicom 100/8 pingim 14-15 arası. Konum samsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• cmd.jpg
    cmd.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 51
  • speedtest.jpg
    speedtest.jpg
    20,1 KB · Görüntüleme: 57
1 Ms mi bekliyorsunuz? :D Speedtest de çıkan Ping Turkcell sunucusuna uzaklığınıza bağlı. Başka sunucudan yaparsanız daha düşük veya daha yüksek de çıkabilir.

Hocam sanırım altyapınız benimki gibi FTTB altyapı. Ben de Samsun'da oturuyorum. Yeni aldığımız evde fiber var ama benim FTTB ile şu an oturduğum evde pingim 17-18 değişiyor. Fiberde de 8-10 civarında. Pek farketmiyor.

Modeme WAN portu üzerinden bağlantı kuruyordu değil mi?

Evet hocam CAT 6 kablo modeme WAN portundan bağlı.

Fiberde de 8-10 civarında. Pek fark etmiyor.

14'den 8'e düşmesi çok iyi olurdu benim için. Online oyun sıklıkla oynuyorum. Daireye kadar fiber kablo çekildiği zaman pingim düşer mi kesin cevap alsam ona göre aksiyon alacağım.

Fiber nasıl test ettiniz hocam? 14'den 8'e düşmesi çok iyi olurdu benim için. Online oyun sıklıkla oynuyorum.
Hocam ağabeyim koronavirüse yakalanınca internet bağlattık daireye daire zaten boştu. Gidip gelirken bir test yapayım dedim o civarda ping aldım. 100/5 kablonet bağlattık.

Tracert sonucundan yola çıkarsak eve kadar fiber olsaydı muhtemelen 5ms civarında iyileşme olurdu.

Hat çok fazla noktaya uğradığı için böyle oluyor. SOL'ün bunu kısaltması gerekli ama istediğinizi dikkate alır mı bilemiyorum.

Geri
Yukarı