Fiber İnternet Paketi Önerisi

Netspeed'de durumlar nasıl hocam? Müşteri hizmetleri şu anda çok ilgili. Dediklerine göre aylık ücret harici tek kuruş ücret fazlası olmayacak (kira bedeli, kurulum ücreti vs.). Köprüyü geçene kadar mı sizce?

Hocam Netspeed güzel vadettiği hızı veriyor kullandığımda hiç sıkıntı yaşamadım ama Kablonet'te bakabilirsiniz yaşadığınız bina ile anlaşması var iste %20 indirim yapıyor sanırım.

Hocam Netspeed güzel vadettiği hızı veriyor kullandığımda hiç sıkıntı yaşamadım ama Kablonet'te bakabilirsiniz yaşadığınız bina ile anlaşması var iste %20 indirim yapıyor sanırım.
Onlarda taahhüt olayı nasıl oluyor hocam? Çıkmak istersek can yakıyor mu? Veyahut deneme ayımız var mıdır?

Evet hocam sayenizde hatırladım o terimi, Cipon diye telaffuz etmişti hanımefendi. Bu modemi biz alamıyor muyuz ya hu?
GPON modem değil hocam. Tek bir Fiber kablo düşünün, o kablodan her binaya dağıtım yapılır ve binalarda portlar ile daireler split edilir. Split edilen fiber kabloların ucuna da GPON bağlanır ve veri iletimi öyle yapılır. Yüksek bant avantajı gibi avantajları mevcut. FTTH sistemlerde kullanılır.

Ben 1 yıl Netspeed kullandım daha sonra TurkNet'e geçtim. Aynı modemden devam ediyorum bu yüzden sadece taşıma işlemleri yapıldı. Bana kalırsa TurlNet'in teknik ekibi daha bilgili. Her ne kadar hala Bufferbloat yaşasam da bu modem kaynaklı. Netspeed'de çok daha fazla yaşıyordum ama aynı modem, aynı bilgisayar, aynı ağ kullanıcıları ile Turknet'de daha az bufferbloat yaşıyorum. Bence TurkNET tercih edilebilir.

GPON modem değil hocam. Tek bir Fiber kablo düşünün, o kablodan her binaya dağıtım yapılır ve binalarda portlar ile daireler split edilir. Split edilen fiber kabloların ucuna da GPON bağlanır ve veri iletimi öyle yapılır. Yüksek bant avantajı gibi avantajları mevcut. FTTH sistemlerde kullanılır.
Siz dedikten sonra araştırdım hocam. Aslında server odasından evime fiber optik kablonun kesintisiz geldiği bir teknolojinin odadan evime ilk ve son birimi. Hali ile ping sorunu, hız düşüklüğü gibi sorunları da olmuyormuş. Hanımefendi de GPON’dan bahsederken bunları dile getirmişti.

Hocam taahhüt yok ama sürekli zam geliyor fiyatlarına değişir bir sistemi var deneme ayını bilmiyorum hocam.
Bakalım hocam fiyatlarına, teşekkür ederim ❤️

Herkese hayırlı geceler diliyorum.

Uzun yıllardır süren internet hattı açlığım nihayet; fiber altyapı döşenerek giderilmek üzere.

Bundan dolayı da performansın daha ön planda olduğu, daha sonrasında da fiyatı uygun olan bir abonelik almak istiyorum.

Yaklaşık 1 aydır gerek @500498, gerek Netspeed, gerekse Türk Telekom ile görüşme sağlıyorum.

TurkNet'in fiyatları malumunuz şu an 170 lira + modem kira bedeli + (ilk 3 ay için) 70'er liralık ilk kurulum ücreti şeklinde. (ilk ay bedava kampanyasından haberdarım.)
Fakat hız 100/8 şeklinde.
Taahhüt yok, zam gelebilir.

Netspeed ise 150 lira şeklinde, kurulum ve modem kira bedeli yok ve yine 100/8 ile sınırlı.
Taahhüt yok, zam gelebilir.

Dominant teyzemiz Türk Telekom ise 100-200-500–1000 Mbps şeklinde dilediğim hızı veriyor.
Taahhüt var, zam gelemez.

Fiyatları ve kampanyaları link olarak ekleyeceğim. 1-12 ay dönemi ile 13-24 ay döneminin ücretleri arasında fark bulunmakta.

Link: Evde İnternet Kampanyaları ve Paketleri | Türk Telekom

Açıkçası tüm hızlar için konuşursam, 3 ay bedava kampanyası bence çok cazip. Taahhüt süresinde yaşanması olası enflasyona ve ilerideki asgari ücret zamlarına karşı ödenecek ücret bir noktadan sonra göze gelmeyecek. Zaten şu an alsam ilk ödemem nisan ayında olacak. Gerisini siz düşünün :)

Türk Telekom'da canımı sıkan 2 mevzu var.

İlki tahmin edebileceğiniz gibi taahhüt bitmeden ayrılmak istediğim zaman ödenecek ceza. Yaşanacak hız problemleri, ping sorunları, kopmalar sonrasında taahhüt edilen hızı alamayıp iptal ettirmeyi istediğim zaman canımı yakacak. Ki bunun için fikrinize çok ihtiyacım var.

Diğeri ise modem kiralamaya karşı bizim olmayacak olması. Yaşadığım yerdeki merkez şubesine gidip bilgi aldım, Modem'in asla bizim olmayacağını, olamayacağını söylediler. Adını tam hatırlayamadığım değişik bir terim ile (zırt modem gibi) söylediği bu modemi, iddiasına göre ne Türk Telekom, ne de internet üzerinden satın alamazmışım. Parası neyse vereyim kardeşim dedim, yok maalesef dendi.
Bu konuda da bilgilerinize ihtiyacım var.

Tüm bu anlattıklarıma karşı; yaşadıklarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum ❤️

Netspeed önerebilirim. Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum hiçbir kopma, ping gibi durumlar yaşamadım. Oyunlarda pingim gayet stabil. Valorant TR sunucusunda 9 ping alıyorum. Müşteri hizmetleri gayet yardımcı oluyorlar teknik bilgiye sahipler gerektiği zaman PC'ye bağlanarak sorunu çözüyorlar. Arkadaş davet koduyla her iki kişiyede 12 ay boyunca faturanıza 10 TL indirim yansıtıyor, faturanızı bedavaya bile getirebilirsiniz bu yöntemle. Faturaya ek bir ücret yansımıyor. Sitede gözüken neyse aynı şekilde yansıyor. Yani kısaca öneririm güzel bir ISS.

1673562605295.png

5GHz değerlerim bu şekilde. 3 telefon 2 bilgisayar bağlı anlık olarak.

Türk Telekom'un fiyatları sizi aşmaz ise tavsiye ederim kaç yıl kullandım bir kere hız ve ping konusunda sorun yaşadığımı hatırlamıyorum.
Komşum almış hocam, sabah onun hattı üzerinden testler yapacağım. Vaat edileni veriyorsa sanırım tercihim TT olacak.

Davet kodunuz için teşekkür ederim hocam, tercih edersem mutlaka kullanacağım.
Türk Telekom bağlatan komşum var, ona soracağım. Test yapmama da izin verir. Kafamda oturur iyice GPON’un benim binam çerçevesindeki durumu.
Netspeed önerebilirim. Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum hiçbir kopma, ping gibi durumlar yaşamadım. Oyunlarda pingim gayet stabil. Valorant TR sunucusunda 9 ping alıyorum. Müşteri hizmetleri gayet yardımcı oluyorlar teknik bilgiye sahipler gerektiği zaman PC'ye bağlanarak sorunu çözüyorlar. Arkadaş davet koduyla her iki kişiyede 12 ay boyunca faturanıza 10 TL indirim yansıtıyor, faturanızı bedavaya bile getirebilirsiniz bu yöntemle. Faturaya ek bir ücret yansımıyor. Sitede gözüken neyse aynı şekilde yansıyor. Yani kısaca öneririm güzel bir ISS.
NetSpeed şu an Türk Net’e göre bence daha F/P. Ama hızı düşer mi ve zam gelir mi acaba diye düşünüyorum hocam

Şahsen Turknet'in VDSL paketinden pek memnun kalmamıştım, %15-20 paket kayıpları yaşıyordum ve F/P bulmuyordum fakat fiber hakkında övgülere şahit oluyorum. Alt yapı sorgulaması yaptığınızda 1000 mbps'e kadar (şartlar el verdiğinde) hız vadediliyorsa Turknet bağlatın bence.

Geri
Yukarı