Çözüldü FIFA 20, mouse yüzünden Dualshock 4'ü kullanamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

woltganx

Hectopat
FIFA 20 oynuyorum şöyle bir sıkıntım var. FIFA 20 oyununu Dualshock 4 ile oynamaya çalışıyorum fakat oyunun içinde DS 4 dışında mouse da aktif oluyor ve mouse yüzünden DS 4 kontrolcüsünü aktif olarak kullanamıyorum, sağ sola gitmeye çalışırken mouse yüzünden oyun sapıtıyor ve sürekli kendi kendine bir şeyler yapıyor. Bu konu hakkında tecrübesi olan, bu problemi çözebilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam olmuyor çıldırmak üzereyim önceden ne güzel eski FIFA serileri FIFA'larda çalışıyordu neden böyle oluyor anlamış değilim. Siz tam olarak nasıl oynuyorsunuz FIFA 20'yi adım adım yazabilir misiniz?
O DS uygulamasını kaldırdım tamamen daha sonra Steam geniş ekrana giriyorum kolu takıyorum ilk olarak Origin'i oradan da oyunu açıp giriyorum. (Geniş ekranda iken ayarlar>kontrolcü ayarları bölümünde Playstation Yapılandırma Desteği ayarı da açık olsun.)
Origin'i Steam'e ekle sol altta bulunan oyun ekle kısmından daha sonra Steam geniş ekrana gir Origin'i oradan aç ve oyuna da oradan gir direkt olarak kolu görmesi lazım bende öyle yapıyorum.

Origin'i Steam'e ekle sol altta bulunan oyun ekle kısmından daha sonra Steam geniş ekrana gir Origin'i oradan aç ve oyuna da oradan gir direkt olarak kolu görmesi lazım bende öyle yapıyorum.

Sağolun hocam maç devre arasına girsin deneyeyim siz DS 4 ile mi oynuyorsunuz?

Hocam düzelmedi yine mouse problemi devam ediyor anladığım kadarıyla mouse da kontrolcu olarak algılyor.

Son düzenleme:
Sağolun hocam maç devre arasına girsin deneyeyim siz DS 4 ile mi oynuyorsunuz?

Hocam düzelmedi yine mouse problemi devam ediyor anladığım kadarıyla mouse da kontrolcu olarak algılyor.
Bende DS4 ile oynuyorum ama hiç böyle bir şey görmedim 3.Parti bir yazılım kullanıyor musunuz kol için ?

Bende DS4 ile oynuyorum ama hiç böyle bir şey görmedim 3.parti bir yazılım kullanıyor musunuz kol için?

Evet DS 4 Windows adlı uyguluma siz 3.parti uygulama kullanmadan mı oynuyorsunuz?
Bende DS4 ile oynuyorum ama hiç böyle bir şey görmedim 3.parti bir yazılım kullanıyor musunuz kol için?

Hocam dediğinizi denedim olmadı. Aynı şekilde mouse ekranda gözüküyor ve mouse da kontrol ediyor. Kontrolü takmayınca ya da onu aktif kontrolü yapmayınca konttolcülerden klavye, klavye +mouse seçebiliyoruz ama galiba DS4 ile oynamaya çalışınca bunu seçenek değil zorunluluk olarak görüyor.
(DS4 olmadan oyunda bir sıkıntı olmuyor)

Son düzenleme:
Evet DS 4 Windows adlı uyguluma siz 3.parti uygulama kullanmadan mı oynuyorsunuz?

Hocam dediğinizi denedim olmadı. Aynı şekilde mouse ekranda gözüküyor ve mouse da kontrol ediyor. Kontrolü takmayınca ya da onu aktif kontrolü yapmayınca konttolcülerden klavye, klavye +mouse seçebiliyoruz ama galiba DS4 ile oynamaya çalışınca bunu seçenek değil zorunluluk olarak görüyor.
(DS4 olmadan oyunda bir sıkıntı olmuyor)
DS4 Windows'a gerek yok Steam den girerken o uygulamayı kapatıp deneyin geniş ekrandan o uygulama bende de çalışmıyordu dediğimi yapınca düzeldi.

DS4 Windows'a gerek yok Steam'den girerken o uygulamayı kapatıp deneyin geniş ekrandan o uygulama bende de çalışmıyordu dediğimi yapınca düzeldi.

Hocam dediğinizi yaptım fakat ufak bir sorunum var Steam arayüzünü DS4 ile kontrol edebiliyorum fakat Origin'i açıp FIFA 20'ye girdiğimde hem mouse hem DS 4 aktif olarak kullanılıyor. Normal de FIFA 20'ye girdiğimde mouse ibaresinin kullandıktan sonra ya da 3-4 saniye sonra otomatik olarak kapatması gerekirken kapatmıyor ve oyunu kontrol ediyor bu arada teşekkür ederim bir gündür uğraşıyoruz inş sonunda çözeceğiz.

Bazı kullanıcılar dil seçim ekranından sonra mouse'u sol üst köşeye çekin ve orada bırakın düzeliyor demiş reddit'te.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı