Firma incelemesi: Corsair

Merhabalar arkadaşlar, bu konuyu bilgisayar ekipmanı alacak veya almayı düşünüyor olan arkadaşlara referans olması için açıyorum. 10-15 gün önce Corsair HS50 kulaklığımın kulaklık pedi ayrıldı. Ürünün garantisi olduğu için forumdan yardım almak istedim. Bazı arkadaşlar Türkiye garantisi yerine global garantisinin kullanmamı söylediler. Ben de Corsair ile mail atarak iletişim kurdum ve değişim istedim. Birkaç günlük yazışmalardan sonra değişim kabul edildi ve kulaklığı DHL ile yolladım. Fakat yanlış isim ve adres yazdığımdan dolayı gümrük ile biraz uğraşmak zorunda kaldım ve firma bunu da düzeltti. Kullandığım kulaklık Corsair HS50 modeliydi ve bana gelen ürün Corsair HS50 Pro modeli. Klavye almayı düşünüyordum tercihim kesinlikle Corsair olacak. Okuyan herkese teşekkürler.

Ayrıca corsair firması ile iletişim kurarken bana çok yardımcı olan @wthn arkadaşıma çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• P_20201009_194547.jpg
    P_20201009_194547.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 202
HS50 mikrofonu hariç güzel bir kulaklıktı ve basları yeterliydi. Neden böyle bir şey yapıp bas seslere abanmışlar anlamadım.

Ben pek kafama takmıyorum sıfır bir ürün aldığım için. Kulaklığı QP sitesinden almıştım kendilerine sorduğumda tamir edebileceklerini söylemişlerdi.

O nasıl bir fiyat hocam. :D hemen geri çıktım siteden. Mekanik karşıtı değilim tabii ki ben çok ses yapmasını istemiyorum sadece.
Evet şu an çok pahalı, ben 755 TL'ye almıştım, o fiyata gayet iyiydi, şimdi bu fiyata alınmasını önermem, ama ses konusunda gayet başarılı, sadece gövdeye değme sesi çıkıyor, incelemesini yapmayı düşünüyorum. 😁

Evet şu an çok pahalı, ben 755 TL'ye almıştım, o fiyata gayet iyiydi, şimdi bu fiyata alınmasını önermem, ama ses konusunda gayet başarılı, sadece gövdeye değme sesi çıkıyor, incelemesini yapmayı düşünüyorum. 😁

Ben de HS50 kulaklığı 270 TL'ye almıştım şimdi hem bulunmuyor bulunan modeli HS50 Pro 660 TL civarında...

500 liraya kadar kulaklık araştırıyorum. Corsair HS35 modelinin Technopat kanalındaki incelemesini de izledim. Hepsiburada üzerinden 420 lira civarında. Fakat o fiyata başka marka ve modeller de tercih edilebilir diyenler çıkıyor. Rampage surround 7.1 modelleri gibi. Corsair HS35 kullandınız mı ya da HS50 ile arasında ne gibi farklar var? Süngerleri kumaş kaplama olduğu için ses yalıtımı konusunda deri kaplamaya göre daha kötü müdür? Ayrıca sert yapısı yüzünden konforlu bir kullanım sunmayabilir mi?

500 liraya kadar kulaklık araştırıyorum. Corsair HS35 modelinin Technopat kanalındaki incelemesini de izledim. Hepsiburada üzerinden 420 lira civarında. Fakat o fiyata başka marka ve modeller de tercih edilebilir diyenler çıkıyor. Rampage surround 7.1 modelleri gibi. Corsair HS35 kullandınız mı ya da HS50 ile arasında ne gibi farklar var? Süngerleri kumaş kaplama olduğu için ses yalıtımı konusunda deri kaplamaya göre daha kötü müdür? Ayrıca sert yapısı yüzünden konforlu bir kullanım sunmayabilir mi?
Sadece süngerlerinin farklı olduğunu biliyorum. Teknik detaylar ve karşılaştırma için video izlemek lazım. Firma desteği konusunda sıkıntı olmayacaktır gördüğünüz üzere.

Konuyu görmüşken hortlatayım. Sorun yaşadığım K70 RGB MK.2 Rapidfire, Dark Core Pro RGB ve H115i RGB Platinum ürünlerini kendilerine gönderdim. Klavye ellerinde olmadığı için, K70 RGB MK.2 sıfır ( Red Switch ) gönderildi. Dark Core Pro RGB sıfırlanmış ( refurbished ) olarak gönderildi. Soğutma da yarın elime geçer sanırım. Klavyenin garantisi yoktu bu arada, alalı 2.5 yıl olmuştu. Ben totalde 4 adet ürün gönderdim. Ve sadece Hollanda'ya göndermek DHL ile 150 Euro civarı. Bunları da karşılıyorlar. Garanti konusunda şüpheniz olmasın. Mümkün olduğunca direkt firmayla iletişime geçerseniz yardımcı oluyorlar.

Konuyu görmüşken hortlatayım. Sorun yaşadığım K70 RGB mk. 2 rapidfire, Dark Core Pro RGB ve H115i RGB Platinum ürünlerini kendilerine gönderdim. Klavye ellerinde olmadığı için, K70 RGB mk. 2 sıfır ( red Switch ) gönderildi. Dark Core Pro RGB sıfırlanmış ( refurbished ) olarak gönderildi. Soğutma da yarın elime geçer sanırım. Klavyenin garantisi yoktu bu arada, alalı 2.5 yıl olmuştu. Ben Total'de 4 adet ürün gönderdim. Ve sadece Hollanda'ya göndermek DHL ile 150 euro civarı. Bunları da karşılıyorlar. Garanti konusunda şüpheniz olmasın. Mümkün olduğunca direkt firmayla iletişime geçerseniz yardımcı oluyorlar.

Hocam bana yolladıkları HS50 Pro'da da kulak pedi ayrılması sorunu yaşadım. Yapışkan ile yapıştırmışlar çok kolay ayrılıyor yerinden. Tekrar göndersem yenisi gelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı