FitGirl virüs bulaştır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

axoys

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç hafta once sonu. Site ile biten FitGirl sitesinden (gerçek olanı bu olması lazım araştırdım bayağı ama kesin demiyorum) FIFA 17 indirmeye kalkıştım. Dosya indi setup falan derken setup dosyasının tam ortalarında aynı görseldeki gibi Windows'tan trojan uyarısı aldım.
Trojan: Win32/Skeeyah.A!rfn detected.

63c65f8aac391ff530d7539af801d17ba63c2dc0925ca3002e2d7040e013c18c.png

Herkes güvenilir falan diyor ama ben hiç denememiştim, sırf oyun eski diye ve satışı yok diye indiricektim, hala satılıyor bazı sıtelerde ama 5-6 yıllık bu oyuna o kadar yuksek meblağ veremezdim. Sizce ne yapmalıyım? Bu site güvenilirse neden böyle bir uyarı aldım?

(O uyarıyı alınca setup falan her şeyi sildim kapattım şu an sorun yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Birkaç hafta once sonu. Site ile biten FitGirl sitesinden (gerçek olanı bu olması lazım araştırdım bayağı ama kesin demiyorum) FIFA 17 indirmeye kalkıştım. Dosya indi setup falan derken setup dosyasının tam ortalarında aynı görseldeki gibi Windows'tan trojan uyarısı aldım.
Trojan: Win32/Skeeyah.A!rfn detected.

Eki Görüntüle 1473743

Herkes güvenilir falan diyor ama ben hiç denememiştim, sırf oyun eski diye ve satışı yok diye indiricektim, hala satılıyor bazı sıtelerde ama 5-6 yıllık bu oyuna o kadar yuksek meblağ veremezdim. Sizce ne yapmalıyım? Bu site güvenilirse neden böyle bir uyarı aldım?

(O uyarıyı alınca setup falan her şeyi sildim kapattım şu an sorun yok.)
Onlar sıkıştırıyor diye biliyorum yani korsanın korsanı. Orjinal korsandan şaşmamak lazım 😂rg mechanics, razor1911, reloaded, blackbox falan orijinal olanlar :D Hatta Blackbox'da emin değilim ama sıkıştırma yani repack olabilir ama çalışıyordu çoğu genelde.

Kendi sitesinden 100'e yakın oyun indirdim daha bugüne kadar bir sorunlar karşılaşmadım. FitGirl oyunu kıranların dosya kaynaklarından direkt alıyor, kendisi de yalnızca repack yapıyor. Milyonlarca kişi direkt bu kaynaklardan indirdiği için ve cracker/repacker dediğimiz kişilerin de koruması gereken bir itibarı olduğundan virüs vb. söz konusu olamaz.

Tabii üçüncü parti yayınlayanlar ve sahte siteler dosyaların içine virüs koyabilir, onlarda dikkatli olmak hatta hiç bulaşmamak lazım.
Sıkıştırma daha risklidir hocam bence, koruması gereken itibarı bırakın hiç itibarı yok, çünkü yeteneksiz olduğunu ve kendisinin kıramayıp ancak sıkıştırdığını düşünür herkes :D

Bu korsan olayında isteyen kullanır (riskleri ile birlikte), istemeyen kullanmaz... Kullananlar kullanmayana, kullanmayan kullanana niye bu kadar karışıyor.

Ben korsan kullanmam diyen kaç kişinin Windows lisansı var? 3900TL'ye hanginiz orijinal lisans yaptınız?
Hissediyorum, sağlamlisans'cılar geliyor :D

Hocam düşünün, freelancer çalışan birisi fotoğraf manipülasyonu yapıyor. Müşteri PSD istiyor ama tasarımcı Krita veya GIMP kullanıyor, amatör izlenimi verir müşteride.
Bu korsan olayında isteyen kullanır (riskleri ile birlikte), istemeyen kullanmaz... Kullananlar kullanmayana, kullanmayan kullanana niye bu kadar karışıyor.

Ben korsan kullanmam diyen kaç kişinin Windows lisansı var? 3900TL'ye hanginiz orijinal lisans yaptınız?
Ağızlarınızdan bal damlıyor @umutsuzdoomer ve @Lime_a hocam.

Hocam düşünün, freelancer çalışan birisi fotoğraf manipülasyonu yapıyor. Müşteri PSD istiyor ama tasarımcı Krita veya GIMP kullanıyor, amatör izlenimi verir müşteride.

Size anlatamadığım şey ne biliyor musunuz? Ben zaten korsan kullanmak zorunda olan korsan kullanacak diyorum ama bunu korsan kullanmak zorundayız diye korsan kullanacağız diye korsan önermememiz lazım korsan kullanıyorsan kullan ama önerme benim dediğim bu.

Hissediyorum, sağlamlisans'cılar geliyor :D
Saglamin dir.net = saglamlisans.com

Size anlatamadığım şey ne biliyor musunuz? Ben zaten korsan kullanmak zorunda olan korsan kullanacak diyorum ama bunu korsan kullanmak zorundayız diye korsan kullanacağız diye korsan önermememiz lazım korsan kullanıyorsan kullan ama önerme benim dediğim bu.

Saglamin dir.net = saglamlisans.com
Ben korsan kullanımını tavsiye etmedim. Ücretsiz alternatifler işi yapamıyor dedim.

Hocam sonu .site ile bitenden indirdim eminim yani. Korsana bende çok meraklı değilim oyun ne origin’de ne steam’de bulunuyor ne yapayım şimdi. Kimisi güvenilir demiş kimisi değil demiş. Peki bu uyarı neden verildi onu soruyorum. Boş bir şey mi yani? Aldırmadan indireyim mi demek istiyorsunuz gerçekten?

(Site ismi)-repack.site olandan indirdiğinize eminseniz, FitGirl'e olan güvenim yerle bir oldu. İndirdiğiniz dosyada virus var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı