Fitness normal beslenerek yapılırsa kaslar gelişmez mi?

tongyabgukagan

Picopat
Arkadaşlar ben yakında Fitness'a başlayacağım ama hiçbir şey bilmiyorum. Cevahirdeki Macfitt'e gideceğim standart üyelik olarak. Okuldan sonra gitmeyi planlıyorum yani öğlen 16.00,17.00 gibi zayıflamak ve kaslanmak istiyorum ancak protein tozları çok pahalı. Normal beslenerek zayıflayarak kas yapamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben yakında Fitness'a başlayacağım ama hiçbir şey bilmiyorum. Cevahirdeki Macfitt'e gideceğim standart üyelik olarak. Okuldan sonra gitmeyi planlıyorum yani öğlen 16.00,17.00 gibi zayıflamak ve kaslanmak istiyorum ancak protein tozları çok pahalı. Normal beslenerek zayıflayarak kas yapamaz mıyım?

Öncelikle iyi akşamlar eğer yeni başlayacaksan tabii ki yaparsın yeteri kadar belsenir alman gereken proteini ve karbonhidratı yağı lifi alırsan ve kaslara gerekli şiddeti verirsen 6 ayda gözle görülür sonuç alırsın ama yeni başladığın için naçhizane fikrim bol bol araştırma yap Serdar Aktolga, Fit Yemek, ağırsağlam, shreeded, sami hoca gibi vs. kanalları da izlemen sana çok şey katacaktır iyi akşamlar dilerim...

Yaparsın fakat aldığın protein oranı ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. Kilo başına 1.5g protein öneriliyor. Protein tozunda 1 ölçeğinde 25 gram oluyor ve gelişmene yardım ediyor o sebeple tercih ediliyor fakat diğer yemeklerden de alabilirsin proteini örneğin tavuk+pilav çok yararlı hem protein hem karbonhidrat ihtiyacını karşılıyor.

Dengeli beslenmek çok önemli bir faktör. Özellikle protein içeren besinler tüket. Aynı zamanda meyve yemeye önem ver vitaminler de önemlidir :D.

Kardeşim ben 6 senedir uğraşıyorum sana şöyle diyim normalden kastın ekmek yağlı veya abur cubur ise büyür sün ama yağ oranın fazla olur haşlanmış yumurta haşlanmış pilav haşlanmış makarna gibi kaliteli karbonhidrat ve protein alırsan daha estetik ve daha iyi durur

Yaparsın fakat aldığın protein oranı ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. Kilo başına 1.5G protein öneriliyor. Protein tozunda 1 ölçeğinde 25 gram oluyor ve gelişmene yardım ediyor o sebeple tercih ediliyor fakat diğer yemeklerden de alabilirsin proteini örneğin tavuk+pilav çok yararlı hem protein hem karbonhidrat ihtiyacını karşılıyor.

Ve yemekleri her gün aynı saatte aynı öğün sayısıyla yemeye çalış ve hassas terazide kalori hesaplamana çok yardımcı olur ve en önemlisi yemek yediğini sanma gerçekten yemek ye

Spor da yapacağın vücut için bı hedef belirtlemelisin plaj vucutu hafif göğüs kol olsun dersen dengeli tavuk yumurta pilav v.b dengeli spor yap yaparsın 1 sene içinde badici vucutu yani hacim kalıp için ise çok beslenmen gerek şöyle aciklayim estetik bir vücut için az ağırlık çok tekrar lazım yavaşça hareketi hissederek hacimli iri yarı olmak için kaldırabileceğin en ağır ağırlık ve 8 7 tekrar olmalı tabi bunları hemen yapamazsın aradan bı 4 ay geçsin ben sırf iyi bı vücut için meyve bile yemiyorum 😁 sırf vücutta su tutacak diye önce bı hedef koy umarım iyi yerlere gelirsin

Kardeşim ben 6 senedir uğraşıyorum sana şöyle deyim normalden kastın ekmek yağlı veya abur cubur ise büyür sün ama yağ oranın fazla olur haşlanmış yumurta haşlanmış pilav haşlanmış makarna gibi kaliteli karbonhidrat ve protein alırsan daha estetik ve daha iyi durur.

Yok ben ekmek yemiyorum şu an ev yemekleri var sadece marketten klasik yemekler hariç abur cubur gibi şeyler tüketmiyorum spordada böyle yaparak yol kateder miyim?
Spor da yapacağın vücut için bir hedef belirtlemelisin plaj vucutu hafif göğüs kol olsun dersen dengeli tavuk yumurta pilav vb dengeli spor yap yaparsın 1 sene içinde badici vucutu yani hacim kalıp için ise çok beslenmen gerek şöyle aciklayim estetik bir vücut için az ağırlık çok tekrar lazım yavaşça hareketi hissederek hacimli iri yarı olmak için kaldırabileceğin en ağır ağırlık ve 8 7 tekrar olmalı tabii bunları hemen yapamazsın aradan bir 4 ay geçsin ben sırf iyi bir vücut için meyve bile yemiyorum 😁 sırf vücutta su tutacak diye önce bir hedef koy umarım iyi yerlere gelirsin.

Yok hocam ben 176 boyunda 82 kiloyum kasta var yağda ama spor yapmıyorum bizde genetik galiba. Göbek hariç vücudumu görenler 80 olduğuma inanmıyor 70'sindir diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı