Calisthenics mi Fitness mı?

painforgain_06

Decapat
İyi sosyaller. Yaklaşık 3 aydır fitness yapıyorum. Antrenmanları aksatmıyorum ama beslenmem yeterli değil. Bu aralar Calisthenics'e merak sardım ve aklıma bir soru geldi. Ben salona verdiğim parayı beslenmeye verip, Calisthenics ile çalışmaya devam etsem daha mantıklı olur diye düşünüyorum. En azından beslenmem düzene girebilir. Sonuçta calisthenics ile de kas kütlesi artırabiliyor. Sizin tavsiyeleriniz ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beslenmen düzensiz ise zaten fitnessın bir işe yaradığı yok. Canın hangisini istiyorsa onu yap. Ozanworkout, İsmailsaike gibi kişiler Beon adlı gruptan ve bu grup calisthenics grubu. Onlara bakabilirsin.

Beslenmen düzensiz ise zaten fitnessın bir işe yaradığı yok. Canın hangisini istiyorsa onu yap. Ozanworkout, ismailsaike gibi kişiler beon adlı gruptan ve bu grup calisthenics grubu. Onlara bakabilirsin.

Haklısın ama zaten salona kaç veriyordur ki aylık en fazla 500 desen o para yine beslenmeye yetmeyecek, alet kullanmadığı için daha da yavaş gelişecektir. (vücut ağırlığı ile çalışmak bence daha zor ve insan tükenince 2 tekrar bile çıkmıyor ama makine öyle değil)

Haklısın ama zaten salona kaç veriyordur ki aylık en fazla 500 desen o para yine beslenmeye yetmeyecek, alet kullanmadığı için daha da yavaş gelişecektir. (vücut ağırlığı ile çalışmak bence daha zor ve insan tükenince 2 tekrar bile çıkmıyor ama makine öyle değil)
O sırada aylığı 166TL olan benim sıfad-ul eşgal.

Zaten amacı vücudunu geliştirmekse calisthenics tamamen gereksiz bir spor.

İyi sosyaller. Yaklaşık 3 aydır fitness yapıyorum. Antrenmanları aksatmıyorum ama beslenmem yeterli değil. Bu aralar calisthenics'e merak sardım ve aklıma bir soru geldi. Ben salona verdiğim parayı beslenmeye verip, calisthenics ile çalışmaya devam etsem daha mantıklı olur diye düşünüyorum. En azından beslenmem düzene girebilir. Sonuçta calisthenics ile de kas kütlesi artırabiliyor. Sizin tavsiyeleriniz ne olur?

Fitnessa devam et bence bütün bölgelerini çalıştırırsın calisthenics sadece temel hareketler fazla geliştirmez bir zaman sonra basit gelmeye başlar keyif almazsın.

Temel hareket olmayan çok fazla hareket var ve inan kalistenik daha basit değil vücudu daha çok zorlar ama daha az kuvvet uyguladığın için daha az geliştirir.

Geri
Yukarı