Fitness 2. hafta ağrı olmaması normal mi?

THRALL123

Decapat
Fitnessa gidiyorum. İlk hafta hissettiğim ağrılardan dolayı kolumu açamıyordum, yataktan kalkamıyordum ve 2.ci haftada ise artık ağrı hissetmiyorum. Sadece aletlerde kaldırırken son tekrarlarda çok zorlanıyorum.

Sorum ise bu ağrıların olmaması normal mi?

Yeni başladıysanız gayet normal, zamanla vücut alıştıkça ağrılar azalacak ve yok olacaktır. Bir ay kadar bir süreden sonra da ağrıların çokluğu değişmezse yine de bir doktora görün derim.

Çözümü vardır illaki sıcak duş etkili diye biliyorum ben.
Sıcak duş tam tersi etki yapıyor soğuk duş kasları şoklayarak geçici ağrı kesici etkisi yapıyor.
Arkadaşa tavsiye vermek gerekirse hamlık ağrısı tekrar yaşamayacak ama ilk ayından sonra bölgesel çalışmaların da daha farklı kuvvetli ağrılar hissedecek ve onlar öyle tek seferlik değil.

Gayet normaldir, zamanla daha da azalacak ağrıların. Ayrıca bu başlangıç sürecinde kendini yormaktan çok, hareketlerin formunu sağlam öğrenmeni öneririm. Ağırsağlam tavsiye edebilirim, hem video hem de yazı olarak başlangıç için müthiş kaynakları mevcut. Genel fitness kültür ve bilgin zamanla artacaktır zaten. Basmaya devam 😀.

Sıcak duş tam tersi etki yapıyor soğuk duş kasları şoklayarak geçici ağrı kesici etkisi yapıyor.
Arkadaşa tavsiye vermek gerekirse hamlık ağrısı tekrar yaşamayacak ama ilk ayından sonra bölgesel çalışmaların da daha farklı kuvvetli ağrılar hissedecek ve onlar öyle tek seferlik değil.
Böyle şeylere gerek yok, zaten geçici bir ağrı.

Geri
Yukarı