Fitness vs bodybuilding vs powerlifting

BerkayT.T

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu üç kavram aklımı çok karıştırdı açıkçası. Ben 15 yaşında hem spor yapmak için hem de güzel bir görünüme, abartı değil normal. Sahip olmak için Fitness'a gitmek istiyordum, kilo vermek için değil. Ama yukarıda yazdığım üç kavram aklımı karıştırdı ve hangisini istediğimi anlayamadım. Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar dostum, öncelikle sana bu üç konuyu açayım. Fitness adından da anlaşılabileceği gibi fit görünmek içindir. Kardiyo yapar yağ yakarsın. Bodybuilding ise vücut geliştirmek için yani senin istediğin şeydir. Bodybuilding'de set set yaptığın hareketler ile vücudun belirli yerlerini geliştirirsin. Bazı zamanlar definasyon ve bulk dönemin olur vesaire vesaire. Konuların çok derinlemesine içine girmiyorum. Powerlifting ise vücut geliştirmede önemli yer alır. Gerek bench press, gerek dead lift, gerek squat... Bazı kişiler powerlifting ile bodybuilding'i bir arada götürmeye çalışır. Bu kişilerin bazıları kısmen başarılı olsa da bir kısmı hüsrana uğrar. Çünkü bir şeylerden feragat etmen gerekmektedir. Gece gece biraz karışık yazmış olabilirim şimdiden kusura bakmayın. Arkadaşı bilgilendireyim istedim. Sabah kalktığımda yazımı büyük ihtimalle düzenlemiş, daha derli toplu hale getirmiş olurum. İyi Forumlar...

Merhabalar dostum, öncelikle sana bu üç konuyu açayım. Fitness adından da anlaşılabileceği gibi fit görünmek içindir. kardiyo yapar yağ yakarsın. Bodybuilding ise vücut geliştirmek için yani senin istediğin şeydir. Bodybuilding'de set set yaptığın hareketler ile vücudun belirli yerlerini geliştirirsin. Bazı zamanlar definasyon ve bulk dönemin olur vesaire vesaire. Konuların çok derinlemesine içine girmiyorum. Powerlifting ise vücut geliştirmede önemli yer alır. Gerek bench press, gerek Dead lift, gerek squat... Bazı kişiler powerlifting ile bodybuilding'i bir arada götürmeye çalışır. Bu kişilerin bazıları kısmen başarılı olsa da bir kısmı hüsrana uğrar. Çünkü bir şeylerden feragat etmen gerekmektedir. Gece gece biraz karışık yazmış olabilirim şimdiden kusura bakmayın. Arkadaşı bilgilendireyim istedim. Sabah kalktığımda yazımı büyük ihtimalle düzenlemiş, daha derli toplu hale getirmiş olurum. İyi Sosyal'ler...

Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu üç kavram aklımı çok karıştırdı açıkçası. Ben 15 yaşında hem spor yapmak için hem de güzel bir görünüme, abartı değil normal. Sahip olmak için Fitness'a gitmek istiyordum, kilo vermek için değil. Ama yukarıda yazdığım üç kavram aklımı karıştırdı ve hangisini istediğimi anlayamadım. Bilen birisi yardımcı olabilir mi?
Powerlifting vücut geliştirme alakası yoktur. Powerlifting ne kadar çok ağırlık kaldira bildiklerine bakar bunun yarışmaları var. Bodybuilding vücut geliştirme yapmanı öneririm zaten natürel olarak kısa sürede abartılı internette görülen vücut sahip olamassin.

Yeni konular

Geri
Yukarı