Fiziksel acı belki de düşündüğümüz kadar zorlayıcı değildir

Acaba kendi gözümde çekme ihtimalim olan fiziksel acıyı fazla mı büyüttüm? Belki de katlanamayacağım acı yoktur. Yaraya tuz basınca ne kadar acıyor acaba? Çünkü bildiğim en çok acıtan şey bu.
bazı acıları gerçekten büyütüyoruz ancak bazı acılar ise gerçekten bünyemizi aşıyor yani burda zihnimizdeki sınırı kaldırırsak acıya katlanma eşiğimiz artar gibi bir şey söz konusu değil o bedenin bir fiziksel eşiği var.

Hocam size aşağıdakini öneriyorum bence fikriniz çok fazla değişecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl ezildi? Bende kolumu kırmıştım acı geçsin bisikletime devam edeyim diye beklemiştim.

Sizinki ile aynı hikaye bisiklet ile yokuş aşağı giderken frenler olmayınca sıkıntı oluyor benim frenler biraz gevşekti tamir etmeye götürmeye üşendim bende kendim kurcalıyarak basit bir sistem yaptım normalden çok daha sıkı oluyordu ama frenin çıkma ihtimali yüksekti alınmayacak bir riskmiş.

Acaba kendi gözümde çekme ihtimalim olan fiziksel acıyı fazla mı büyüttüm? Belki de katlanamayacağım acı yoktur. Yaraya tuz basınca ne kadar acıyor acaba? Çünkü bildiğim en çok acıtan şey bu.
bazı acıları gerçekten büyütüyoruz ancak bazı acılar ise gerçekten bünyemizi aşıyor yani burda zihnimizdeki sınırı kaldırırsak acıya katlanma eşiğimiz artar gibi bir şey söz konusu değil o bedenin bir fiziksel eşiği var.

Hocam fiziksel acıyı hissetmemeniz için ya sinirlerinizin olmaması(yani vücudun bir anlamının kalmaması) veya doğuştan bir hastalık olan CIPA hastalığına sahip olmanız gerekir. Ki doğuştan CIPA hastalığına sahip olan kişilerin çoğu şu an mezarda çünkü teşhis koymak biraz sonradan farkediliyor ve farkedildiğinde kişinin vücudunda yara, morluk ve ezilmeler farkediliyor.

Geri
Yukarı