Acı çekmek ödüllendirilecek bir şey değildir

Hocam aynen ama ben ayristirmak icin kapali demedim onlar sadece biraz daha titizler bu konuda. Ama bence titiz yerine batil desek daha iyi olur cunku bunun inandigi dinde de bir hukmu yok. Hayreti mucip...
Zaten biraz dikkat edersek insanların dini kendin düşüncelerine uydurma çabalarını fark edebiliriz.
Mesela sigara için mekruh diyorlar. (Etrafımda bulunan hocalara sordum ve mekruh cevabını aldım.)
Ama vücuda zarar veren her şey haramdır. E sigara da zarar veriyor. Ama alkol kullanmayan ama sigara içen kişiler alkol kullanan kişilere karşı inanmıyormuş gibi davranıyorlar.

Sen haklısın. Bu durumda kadın da haklı. Çünkü insanlar artık müslüman niyeti taşımıyor. Herkes karşı cinsden korkar oldu. Özellikle ülkemizde cinsiyetçilik akımı bayağı yayıldı. Diğer sefer oturmak istersen izin almanı öneririm. Kibar kişiler her zaman sevilir.
Hayatlarını cinsel ilişki üzerine kuran insanlar yüzünden tüm erkeklerin başı yanıyor.
Sadece erkeklerin mi başı yanıyor? Bu durumda kadın da haklı. Amerika'yı ırkçılar nedeniyle kınarken düştüğümüz hale bak. Şimdi de kendimizi kınayalım ha!

Sadece erkeklerin mi başı yanıyor? Bu durumda kadın da haklı. Amerika'yı ırkçılar nedeniyle kınarken düştüğümüz hale bak. Şimdi de kendimizi kınayalım ha!
Kadına kesinlikle hak veriyorum, zaten mecburiyetten böyle davranıyorlar çünkü kimin ne yapacağı belli olmuyor.
Ben sadece kendi cinsim içindeki cinsel açlık içinde olan ve hayatını ona adayan insanların toplum içinde kadınlara yaptığı terbiyesiz hareketlerden şikayetçiyim.
Sık sık dile getiririm bunu: ''Kendi cinsimden utanıyorum.''

@Ahmet Burak , işte sen de bir hata yapıyorsun. Cins ayrımı yapmaman lazım. Günümüz insanına göre insanlar erkek ve kadın olarak ikiye ayrılır. Ama herkes gibi bunlar da yanlış düşünüyor. İnsanlar insan olanlar ve insan olmayanlar şeklinde ikiye ayrılmalı. Tıpkı ırkçılık gibi ama ırklara göre değil, insanlığa göre. Bana göre dinimizin istediği görünüş dışında erkek ve kadın arasında hiçbir fark yok. Ki olmasına da gerek yok. İkimizde yaşamak ve düzgün bir hayat sürmek istiyoruz. Saygı görmek ve saygı duymak istiyoruz. Amaçlarımız aynıyken neden cinslere bölünelim?

@Ahmet Burak , işte sen de bir hata yapıyorsun. Cins ayrımı yapmaman lazım. Günümüz insanına göre insanlar erkek ve kadın olarak ikiye ayrılır. Ama herkes gibi bunlar da yanlış düşünüyor. İnsanlar insan olanlar ve insan olmayanlar şeklinde ikiye ayrılmalı. Tıpkı ırkçılık gibi ama ırklara göre değil, insanlığa göre. Bana göre dinimizin istediği görünüş dışında erkek ve kadın arasında hiçbir fark yok. Ki olmasına da gerek yok. İkimizde yaşamak ve düzgün bir hayat sürmek istiyoruz. Saygı görmek ve saygı duymak istiyoruz. Amaçlarımız aynıyken neden cinslere bölünelim?
Yanlış anlaşılmasını istemem. Ben de kadın erkek eşitliğini savunan bir bireyim.
Olay nasıl buraya geldi? :D

Yanlış anlaşılmasını istemem. Ben de kadın erkek eşitliğini savunan bir bireyim.
Olay nasıl buraya geldi? :D
Galiba ben sürükledim. :D Sadece senin açından konuşmamıştım. Bakarsan "günümüz insanı" dedim. Bazılarımız hala eski kafayla yaşamaya devam ediyor ki onlar(biz) olmasa Dünya'yı ayakta tutacak bir şey kalmazdı. Biraz fazla dini olacak ama kıyamet alametlerini biliyorsunuzdur sanırım. Bu ayrımlar sonumuzu getiriyor. Hayırlı olmayan bir sonla karşı karşıya kalacağız.

Galiba ben sürükledim. :D Sadece senin açından konuşmamıştım. Bakarsan "günümüz insanı" dedim. Bazılarımız hala eski kafayla yaşamaya devam ediyor ki onlar(biz) olmasa Dünya'yı ayakta tutacak bir şey kalmazdı. Biraz fazla dini olacak ama kıyamet alametlerini biliyorsunuzdur sanırım.
Yok o konu hakkında pek araştırma yapmadım. Yani direk açıp Kuran'ı okumadım.

Galiba ben sürükledim. :D Sadece senin açından konuşmamıştım. Bakarsan "günümüz insanı" dedim. Bazılarımız hala eski kafayla yaşamaya devam ediyor ki onlar(biz) olmasa Dünya'yı ayakta tutacak bir şey kalmazdı. Biraz fazla dini olacak ama kıyamet alametlerini biliyorsunuzdur sanırım. Bu ayrımlar sonumuzu getiriyor. Hayırlı olmayan bir sonla karşı karşıya kalacağız.
Hocam ama koltuga oturmak normal bir sey degil mi? Bir dahakinde acaba nufus cuzdanini da mi yanimda getirsem? :D

@Ahmet Burak , biz de 9'a kadar ne öğrettilerse onu biliyoruz. Zamanı geldiğinde hepsini kesinleştirecek kadar zamanım olacak.

@145773 olaya biraz toplumsal yaklaş. İnsanlar senden ayrı düşünüyor ki böyle ayrıştık. Bunu düzeltmenin bir yolu da yok, en azından bizlik bir yolu. Onların istediği gibi davran, yoksa kendine haksızlık edersin. Onun ayakta olması biz ne dersek diyelim bugün canını sıkabilir. Bunu hak etmiyorsun. İnsanlara karşı normal olmak için izin alman saçma gelebilir ama yapmak zorundasın. Düzeltmenin yollarından biri de yeni bir devrim gelmesinden geçiyor. Gel bunu bir de vatandaşa anlatalım. Halimizden memnunuz derler, neden? Çünkü korkuyorlar.

@InJustice , sonumuz Osmanlı'dan kötüye gidiyor. Buna bir olup dur demezsek o büyüyüp herkesi durduracak.

@145773 olaya biraz toplumsal yaklaş. İnsanlar senden ayrı düşünüyor ki böyle ayrıştık. Bunu düzeltmenin bir yolu da yok, en azından bizlik bir yolu. Onların istediği gibi davran, yoksa kendine haksızlık edersin. Onun ayakta olması biz ne dersek diyelim bugün canını sıkabilir. Bunu hak etmiyorsun. İnsanlara karşı normal olmak için izin alman saçma gelebilir ama yapmak zorundasın. Düzeltmenin yollarından biri de yeni bir devrim gelmesinden geçiyor. Gel bunu bir de vatandaşa anlatalım. Halimizden memnunuz derler, neden? Çünkü korkuyorlar.
Başkalarının istediği gibi davranmanın insanın özgürlüğünü kısıtladığını düşünüyorum.
Ve bence kadın ayakta kaldığı için ona acımak yerine @145773 arkadaşımızı otobüsün içinde o duruma düşürdüğü için onun adına üzülmeliyiz. Benim fikrimce kötü duruma düşen ayakta kalan kadın değil yanında oturmak istemediği erkektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı