Fiziksel acı belki de düşündüğümüz kadar zorlayıcı değildir

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Acaba kendi gözümde çekme ihtimalim olan fiziksel acıyı fazla mı büyüttüm? Belki de katlanamayacağım acı yoktur. Yaraya tuz basınca ne kadar acıyor acaba? Çünkü bildiğim en çok acıtan şey bu.

Zaten öyle hocam örnek olarak ben iğneden gerçek hayatta da çok korkarım, gondoldan da çok korkarım fakat iğneyi ben bakmazken yaparlarsa bir şey hissettirmiyor veya gondola binince gözünü kapatınca o yükseklik korkusu hissi gidiyor. Zaten düşünme olarak kendinizi o acıdan üstün kılarsanız fiziksel acı diye bir şey kalmaz.

Olması gereken bir şey ise iğne vs. kafanızda büyütüyorsunuzdur tüm fiziksel acılar dahilse et ezilmesi ve kemiklerin un ufak olması işkence gibidir.

Ben de ara sıra öyle düşünüyorum. Belirli bir eşiğe kadar dayanılabilir ama sonrası perişan eder bence. Sıcak bir sıvıyla dolu bardağı tutmak gibi. Her saniye yanma hissi katlanır. Bir andan sonra dayanamazsın.

Yaraya tuz basmak acı veren bir şey değil, ilk 3 saniye yakıyor sadece. Sonrası zevkli bile denebilir.

Her gün kolumuz kesilmediğine göre acıyacak.

Zaten öyle hocam örnek olarak ben iğneden gerçek hayatta da çok korkarım, gondoldan da çok korkarım fakat iğneyi ben bakmazken yaparlarsa bir şey hissettirmiyor veya gondola binince gözünü kapatınca o yükseklik korkusu hissi gidiyor. Zaten düşünme olarak kendinizi o acıdan üstün kılarsanız fiziksel acı diye bir şey kalmaz.

Gondol deyince başım ağrıdı direkt.

Olması gereken bir şey ise iğne vs. kafanızda büyütüyorsunuzdur tüm fiziksel acılar dahilse et ezilmesi ve kemiklerin un ufak olması işkence gibidir.
et ezilmesi ve un ufak olmasının acısının psikolojik olmadığına emin misiniz? Çoğu durumda o bölgelerde sinir kalmamış olur.

Fiziksel acının da farklılıkları var bunlar boyutlarına göre değişir, işkence türü acılardan bahsediyorsan bunlara dayanabilirsin gözünde büyütmediğin sürece alışma potansiyelin var, ama arkadaşın dediği gibi böbreğine bir bıçak ye tedaviden sonra acıyı görürsün.

Geri
Yukarı