Çözüldü Formattan sonra FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eymnztrk

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar önceden şunları belirteyim sonra konuma gireceğim. Bir çok forumda bu sorunu yaşayanları gördüm onların bazılarının benimle alakası yok bazıları var, ama yetersiz bilgi var veya yaptıklarım olmadı, bir sürü yazılım denedim format attım hiçbiri fayda etmedi.
Evet. Benim bazı şeylerden dolayı bilgisayara format atmam gerekti attım sıkıntsız, yazılımlar hızlı açılıyor her şey iyi ama oyunlara girince LOL'de aldığım FPS 01-08 arası yani berbat. Oyunla ilgilidir dedim DotA'ya geçtim onda da 09'u gördüm bir şaşırdım CS:GO dememe gerek yok 10 FPS ama ben LOL'ü en yüksek ayarlarda 120 FPS'de DotA'yı 90 FPS'de CS:GO'yu 100 FPS'de oynayabiliyordum, konularda Driver Booster'dan dolayıdır, eksik driverden dolayıdır yok Intel'i görüyordur falan yazmışlar Driver Booster kullanmadım bu sefer ve gene aynı, NVIDIA'ya ayarlı her şey ve gene aynı.
Kullandığım işletim sistemi Windows 10.

Çözüm

Intel Core i5-8250u 8 GB RAM GeForce 940MX.

:D çözememişiz bir an 20'ye yükseldi sonra düştü oda NVIDIA denetim masasından oyunu seçip ayarladığımda oldu da gene 02-03 FPS ekran görüntüsü alıp atayım dicem oyunda SS alınca siyah ekran çekiyor sadece? Bir de oyunu silip tekrar kurdum oyunla da ilgisi yok.
Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home geçince düzeldi ne alakaysa. Her iki sistemide kurdum :/

Intel Core i5-8250u 8 GB RAM GeForce 940MX.

:D çözememişiz bir an 20'ye yükseldi sonra düştü oda NVIDIA denetim masasından oyunu seçip ayarladığımda oldu da gene 02-03 FPS ekran görüntüsü alıp atayım dicem oyunda SS alınca siyah ekran çekiyor sadece? Bir de oyunu silip tekrar kurdum oyunla da ilgisi yok.
Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home geçince düzeldi ne alakaysa. Her iki sistemide kurdum :/

Çözüm
Bence bu yardim isteyip sonrasından çözümü vermeyenler banlanmalı :) yüzsüzlüğün lüzumu yok.
aynısı bende de oldu temiz kurulum yapmıştım oysaki
Sonradan farkettım kı windows update isteğe bağlı güncelleştirmenin içinde driver bırakmış onları güncelleyip yeniden başlattığım da sorunum ortadan kalkmıştı

Dostum aynı sorun bende de var nasıl çözdün açıklar mısın rica etsem?
Bende de format attıktan sonra 100+ fps aldığım oyunlardan ciddi fps düşüşü (10-20 fps) vardı. Araştırmalarım üzerine DDU programını kullanarak Nvidia driverını kaldırdım ardından Sürücüleri Yükle | NVIDIA sitesinden kendi ekran kartıma uygun driverı indirip kurdum ve sorun düzeldi.

Geri
Yukarı