Formula 1 2021'de Türkiye Yok!

Formula 1 2021'de Türkiye Yok.jpeg

11 yıl sonra İstanbul Park'a geri dönen Formula 1'in 2021'de tekrardan Türkiye olacak mı sorusunun artık bir cevabı var. FIA'nın açıkladığı 2021 takviminde Türkiye yok.

Formula 1 2021 yarış takvimi:​

• 21 Mart: Avustralya (Melbourne)
  • 28 Mart: Bahreyn (Sakhir)
  • 11 Nisan: Çin (Şangay)
  • 25 Nisan: TBC (Pist kesinleşmedi)
  • 9 Mayıs: İspanya (Barselona)
  • 23 Mayıs: Monaco
  • 6 Haziran: Azerbaycan (Bakü)
  • 13 Haziran: Kanada (Montreal)
  • 27 Haziran: Fransa (Le Castellet)
  • 4 Temmuz: Avusturya (Spielberg)
  • 18 Temmuz: Birleşik Krallık (Silverstone)
  • 1 Ağustos: Macaristan (Budapeşte)
  • 29 Ağustos: Belçika (Spa)
  • 5 Eylül: Hollanda (Zandvoort)
  • 12 Eylül: İtalya (Monza)
  • 26 Eylül: Rusya (Sochi)
  • 3 Ekim: Singapur
  • 10 Ekim: Japonya (Suzuka)
  • 24 Ekim: ABD (Austin)
  • 31 Ekim Meksika (Mexico City)
  • 13 Kasım: Brezilya (Sao Paulo)
  • 28 Kasım: Suudi Arabistan (Cidde)
  • 5 Aralık: Abu Dhabi

Son düzenleme:
Hocam pisti düzeltene kadar hiç gelmezler.
Eğer araçların kaymasından bahsediyorsan o sadece tek bir yarış olduğu için oldu.

Destek serileri olmadığı için piste ilk çıkan araçlar F1 araçları oldu ve asfalt yeni olduğu için yol tutuşu yoktu. Bir de havanın soğuk olması ve Pirellinin en sert lastiği getirmesi tuzu biberi oldu.

Gelecek yıl bir yarış olacak olursa asfaltın üstünden 1 yıl geçtiği için sıkıntı olmayacaktır.

Hocam Hamilton şikayet etmiştir diye 😂
Eğer araçların kaymasından bahsediyorsan o sadece tek bir yarış olduğu için oldu.

Destek serileri olmadığı için piste ilk çıkan araçlar F1 araçları oldu ve asfalt yeni olduğu için yol tutuşu yoktu. Bir de havanın soğuk olması ve Pirellinin en sert lastiği getirmesi tuzu biberi oldu.

Gelecek yıl bir yarış olacak olursa asfaltın üstünden 1 yıl geçtiği için sıkıntı olmayacaktır.
Yanlış ifade ettim hocam özür dilerim.

Şampanya yerine gazoz verdik. Gelirlerse onların kafasına...
Gazozu biz vermedik.
F1 şampanya sponsoru Carbon kendisi yarışa şampanya getirmek istemedi.

Bildiğim kadarıyla Abu Dhabi ve Bahreyn de şampanya yerine farklı bir içecek kullanılıyor.

İntercity sahibi Vural Ak Nisan'da Ramazan olduğu için yarış yapamayız dedi gerçekten. Bu yüzden Nisan ayındaki yarışa hayır dediler. Hiç bir anlam veremiyorum. Sanki milletimiz Ramazanda Futbola falan gitmiyor.

RTÜK'ün F1 ile ne alakası var?

Dizilerde şiddete hiçbir şey demeyenler F1'de şampanya patlatıldı diye mi sansür uygulayacak?
Öyle bir uygularlar ki. Çukur ve Sıfır Bir denen keko dizilerine bir şey demeyip yemek programlarındaki "şarap" kelimesini sansürleyen yozlaşmış bir kurum bu.
İntercity sahibi Vural Ak Nisan'da Ramazan olduğu için yarış yapamayız dedi gerçekten. Bu yüzden Nisan ayındaki yarışa hayır dediler. Hiç bir anlam veremiyorum. Sanki milletimiz Ramazanda Futbola falan gitmiyor.
Onu ben de anlamadım. Ramazan'da yarış olmamasının sebebi ne acep?

Arkadaşlar daha net bir şey yok. TBC kısmına şu an gelebilecek belirli alternatiflerin arasında Türkiye'de var. Zaten Türkiye 3 yıllık yarış yapılabilir lisansı aldığından olma ihtimali daha da yükseldi. Bundan dolayı hemen bunu pirime dönüştürmek için haber yapan yerlere güvenmeyin. Biraz daha sabredin netleşince göreceğiz.

Ya Portekiz gelecek ya Türkiye ya da Malezya. Açıkçası üçü de bir birinden güzel pistler olduğundan seyir zevki olarak kaybedilecek hiçbir şey yok. Yinede umarım Türkiye'yi görürüz.

Aynen öyle. Elimize güzel fırsatlar geliyo fakat değerlendiremiyoruz. Böyle oldukça daha çok fırsat kaçar.

Yeni konular

Geri
Yukarı