Forum neden korsana korsana karşı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlgi çekmek ve tartışma çıksın diye konu açılıyor. Kim korsana karşı forumda?

3-5 tane "ben para verdiysem herkes vercek hımpffs hımpffs" diye deliren hariç böyle bir şeye rastlamadım. Rahatça korsan önerisi de yapıyorum, tavsiye de veriyorum, üstü kapalı site ismi de söylüyorum kimse karışmıyor.

Aslında çoğu şirket zaten önlem alıyor fakat gözümüze çok batmıyor. Sisteme gereksiz yük bindiren ve FPS problemlerine yol açan DRM korumaları ya da Call of Duty'nin hâla korsana düşmeme sebebi olan, ne olursa olsun zorunlu internet bağlantısı olayı bir korsana karşı koruma sayılır. Aslında şirketlerin bu insanlardan tek farkı her yerde ses çıkararak hareket etmiyorlar.

Biliyorum hocam, çoğu şirket fazlaca önlemler alıyor bu yüzden çok dikkatimizi çekmiyor. Berbat anti-korsan yazılımları ve doğru dürüst sistem geliştiremedikleri için hikâyeli oyunlarda bile zorunlu internet bağlantısı istiyorlar.

Bazı şirketler kasıp edip hile sistemlerini güzel yapıyorlar, bazıları da Rockstar gibi oyunu çıkardıkları gibi Allah'a emanet ediyorlar. Call of Duty gibi seriler uzun vadede iyi iş yapsa da oyun içi ara yüzleri ve genel performansı patates gibi oluyor. Şahsen eski tarzda CoD hile sistemi isterdim en azından oyunun ara yüzü akışkan ve sade olurdu. Ve şirketlerin yaptığı bu işler ticari anlamda iyi olsa da genel performans/ara yüz akışkanlığı gibi teknik detayları rezil ediyor. Bkz: Son CoD oyunları bunun en güzel örneği.

İlgi çekmek ve tartışma çıksın diye konu açılıyor. Kim korsana karşı forumda?

3-5 tane "ben para verdiysem herkes vercek hımpffs hımpffs" diye deliren hariç böyle bir şeye rastlamadım. Rahatça korsan önerisi de yapıyorum, tavsiye de veriyorum, üstü kapalı site ismi de söylüyorum kimse karışmıyor.
Zaten bu korsana karşıyız diyenlerin %95'i korsan oyun oynamıştır.
Hatta oynuyordur bile sırf amaçları duyar kasmak.

Biliyorum hocam, çoğu şirket fazlaca önlemler alıyor bu yüzden çok dikkatimizi çekmiyor.
Cunku niyetleri kotu, insnalari sagmak asil amaclari. Insan olan sirketler Larian gibi, cikartiyor oyununu koyuyor GOG'a al diyor verdigimiz emegi goruyorsun desteklemek veya desteklememek sana kalmis. Iste o zaman parasini veriyorum butun seriyi aliyorum ben. Sezarin hakki sezara bende, digerleri zirnik alamaz.

Emek hırsızlığına yapımcı olsan eminim sende karşı olurdun.

Cunku niyetleri kotu, insnalari sagmak asil amaclari. Insan olan sirketler Larian gibi, cikartiyor oyununu koyuyor GOG'a al diyor verdigimiz emegi goruyorsun desteklemek veya desteklememek sana kalmis. Iste o zaman parasini veriyorum butun seriyi aliyorum ben. Sezarin hakki sezara bende, digerleri zirnik alamaz.

O eylemi yapan şirketler benim için 10-0 öndedir, oyunu çıkardıktan sonra belli bir süre kâr için korsana izin vermeyip sonrasında "isteyen korsan da oynar" diyen şirketler de benim için öndedir.

Potansiyel para makinesi olarak değil de duygulu, kanlı canlı insan olduğumuzu hissettiren şirketleri seviyorum. Bizi insan yerine koyanlar daha değerlidir. Kullanıcısına, oyuncusuna ve topluluğuna değer veren her firma çok iyidir.

Şahsen param olsa ve 1000 lira odeyecek olsam gercekten verirdim parayla alirdim. Fakat benim param yok ve o oyunu oynamak istiyorum. Yapacak bir sey yok. Onlar fiyatlandirmayi bizim paramiza gore yapsalar sorun cozulur. 1000 lira cok pahali. Suc birazcik oyunu dagitanlarda bence.

Gerçekte hiçbir değeri yok.
Dostum senin mantıkla Bitcoin falan hep çocuk oyunu o zaman? Elinle hissedemediğin sanal şeyler gerçekte değersizdir denebilecek bir çağda yaşamıyoruz, sen 15-20 yıl geride kalmışsın.

O oyunları yapan adamlar milyonlarca dolar harcıyorsa sen de o oyuna para vermek zorundasın. Öbür türlüsünün adı hırsızlıktır.

Zaten bu korsana karşıyız diyenlerin %95'i korsan oyun oynamıştır.
Hatta oynuyordur bile sırf amaçları duyar kasmak.

Sanki analarının karnından her şeye lisans alarak doğdular. Yıllarca korsan oyun oyna, korsan dizi/film izle, korsan yazılım kullan sonra tövbe edip "kul hakkı, emek var emek!" diye maval oku.

Dünyada milyarlarca insan var, benim yerime onlardan alsınlar parayı. Ben parayı yalnızca fiziksel ihtiyaçlarıma harcarım.

Şahsen param olsa ve 1000 lira odeyecek olsam gercekten verirdim parayla alirdim. Fakat benim param yok ve o oyunu oynamak istiyorum. Yapacak bir sey yok. Onlar fiyatlandirmayi bizim paramiza gore yapsalar sorun cozulur. 1000 lira cok pahali. Suc birazcik oyunu dagitanlarda bence.
1000 lira dediğin şey zaten 33 dolar, adamlar sana göre indirim yapıyor. Senin ülken ekonomi intiharı yapmaya karar verdi diye adamlar sana bedavadan oyun veremez ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı