Forumda neden hesap satılıyor?

Her oyun öyle senin düşündüğün gibi satılmıyor işte.

Siz bir yazılım geliştirdiniz. Ben sizden bu yazılımı 100 TL'e aldım. Sonra bu yazılımı 5 TL'den 10 kişiye sattım. Yani sizde aldığım yazılımı 50 TL'e getirmiş oldum. 5 TL'e sattığım bu 10 kişi sizin için potansiyel müşteri idi. Fakat benim satışım sonrası bunları kaybettiniz. Hadi diyelim 5 tanesi satın alacak olsa, sizin 500 TL'lik bir satıştan oldunuz.

Yani oyunu bu şekilde satıp para kazanmayıp sözde "insanlara yardımcı oluyorum" lafıyla kendini avutsalarda, bu oyunun yapımcılarına verdiği bir zarar vardır. Şirket reklam yapıyor para veriyor, oyun satmaya çalışıyor. Siz ise bu konuda bile reklam yapıyorsunuz. Ben sizin oyun sattığınızı bilmiyordum mesela. Bu şekilde bilmeyip bu konuya giren birisi öğrenecek ve belki oyun alacak. İyi reklam.

Hesap satın almak bence korsandanda beter senin olmayan ve güvencesi olmayan özelilede çoğu platformda hem de neredeyse hepsinde yasak olan bir şey bu.
Bence korsanla karşılaştırılmaması lazım korsanda bedavaya oyun alıyorsun.
Ama hesapta düz bilgi satın alıyorsun.
Ben hesap alacağıma korsan oynarım.

Herkes biraz birbirine girmiş ama ben zaten yasaklansın demiyorum. Öte yandan adam alıyor oyunu 5-10 lira harçlığı oluyor bu iyi aslında ama benim isteğim birisi hemen korsan diyince akan sular duruluyor. Destek istiyen adam sanki korsan oyun için soru sormamışta bir cinayet itirafında bulunmuş gibi oluyor.

Yasaklanması lazım korsandan farkı yok. Hem çoğu oyunda hesap paylaşımı yasak @Captain J.Sparrow hocama katılıyorum bu konuda. Korsana hayır diyen insanlar 5T'ye CyberPunk 2077 alıyor.

Yasaklanıp yasaklanmaması umrumda değil. Ya korsan kullanırım ya da gidip parasını verip alırım. Ben düşüncemi söyledim. Açılan konuları çok daha önce görmüştüm. Yani bu şekilde satılan hesap konularını. O zaman bu şekilde düşünüyordum, şimdi dile getirdim.

Karşı olduğum durum yönetim kaynaklı yani bu site. Korsana hayır ama bu şekilde satış serbest. Bence olmamalı. Sadece benim istemem ile olmayacağı için dediğim gibi umurumda değil.

Kimsenin birbirini yediği de yok. Her tartışma her karşıt görüşte birbirimizi yemiyoruz. Tartışıyoruz. Kimi tartışıyor, kimi cevap veremiyor konuya kızgın ya da kahkaha emojisini atıyor. Ben korsanı tutan ya da tutmayan birisi de değilim.

Neyse daha fazla uzatmadan, benim benim görüşümdür.

Ben de konu açmıştım 2-3 ay önce ama onaylanmadı, konuları da raporlamama rağmen silinmemişlerdi. Korsandan tek farkı gerçek oyunu indirmesi.
Karşı olduğum durum yönetim kaynaklı yani bu site. Korsana hayır ama bu şekilde satış serbest. Bence olmamalı. Sadece benim istemem ile olmayacağı için dediğim gibi umurumda değil.
Tam olarak bunu yazmıştım o konuda, bu tip satış serbestse o zaman korsan da serbest olmalı.

Ben de konu açmıştım 2-3 ay önce ama onaylanmadı, konuları da raporlamama rağmen silinmemişlerdi. Korsandan tek farkı gerçek oyunu indirmesi.

Tam olarak bunu yazmıştım o konuda, bu tip satış serbestse o zaman korsan da serbest olmalı.
Aynı şekilde bir tane raporladım sonuç alamadım.
Oyuna para verip alan sanki oyunun tüm haklarına sahip gibi davranıyor, o entresan geliyor bana. İster oynarım ister 100 kişiye satarım. Gerçekten entresan. Yok mu bu oyun firmasının hakları?

Satış yapan biri olarak söylüyorum. Adam bilgisayarını zor şartlarla topluyor. (Herkes için geçerli değil.) Sistem olunca her oyunu oynamak ister insan. Peki ne yapıcak ? Üç yolu var. Ya korsan indirecek tüm oyunları rahatça oynayacak. Steam belki anca bir AAA kalitede oyun alıp oynayabilecek yada ortak hesap alıp korsanda ki gibi istediği oyunları oynayacak. İkinci şartı elersen geriye ikisi kalıyor. Buda kullanıcıya kalır ya korsana güvenir veya ortak alır. Mesala ben 4 aydır satış yapıyorum. En çok talep alan oyun FIFA 21 çünkü oyunun cracki yok. İnsanlar yine korsanı seçiyor. Cyberpunk, RDR2 gibi oyunlara ilgi oldukça az. Yasaklansın yasaklanmasın beni çok ilgilendirmez orası. İnsanlara yardımcı oluyorum bu emeğimin karşısında çok az bir ücret alıyorum. Herkesin görüşüne saygılıyım.
Katılıyorum. Oyunu alamayıp korsan oynadığımızda da forumda "korsana karsiyiz krdsm" gibi seyler deniyor. En azından legal kaynaklardan indiriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı