Forumdaki kişilere ne oldu?

Eğer bundan dolayıysa üzülürüm cidden :(
Ondan olacağını zannetmiyorum. Burada kimler yanlışlıkla ve doğruyla ceza yedi forumu bırakmadı. Belki giremeyecek kadar önemli işleri vardır. Cezanın yanlışlıkla verildiğini bildiği halde, yine girip bakar ve savunmasını yapardı. Ha kendisi girmek istemiyorsa kendi bilir, ona da yapacak bir şey yok.

Kendini olgun hisseden arkadaşlar üzgünüm değilsiniz. Kendinizi kandırmayın. Sadece düzgün davranıyorsunuz. Olgunluk zamanla kazanır. 13 - 14 yaşında Bilgecan tavırlara bürünmenin anlamı yok. Bu yaş aralığında çok sık gözüken bir davranış sayılır. Kendini yetişkin göstermeye falan çalışırlar. Alkol - Sigaraya başlayınca büyüdüklerini düşünürler. Acınası başka bir şey değil.

@HakanCT gibi hayattaki tek başarısı moderatör olmak olan şahıslar yüzünden bıraktım. Ama gördüğüm kadarı ile görevi bırakmış. Sanırım millete zevkine uyarı vermekten sıkıldı. 1000 tane mesajımı üşenmeden okuyarak uyarı attığını hatırlıyorum. Nefret ve Öfkeyi siz düşünün. Haksız uyarı attığını kanıtlamama rağmen Üst Yönetim tarafından yaptırım uygulanacağına dalga geçildi. Bu tabi bardağı taşıran son damla oldu. Düzgün ve katkı sağlayan insanları forumdan soğuttukları için kalan çoluk çocuk ile diledikleri kadar uğraşabilirler.

Böyle ortamlarda genç ya da biraz fazla genç arkadaşların da olmaları gerek. Dışarıda zaten muhatap olma şansımız olmuyor, böyle bir toplulukta en azından kültürlerini ve yaşayış biçimlerini, yetiştikleri ortamı, iletişim şekillerini, yeni jargonlarını, yönelimlerini, kültürel tercihlerini, birbirleriyle olan etkileşimlerini gözleyebiliyoruz. O yüzden ürkütmemek gerek.

Kendini olgun hisseden arkadaşlar üzgünüm değilsiniz. Kendinizi kandırmayın. Sadece düzgün davranıyorsunuz. Olgunluk zamanla kazanır. 13 - 14 yaşında Bilgecan tavırlara bürünmenin anlamı yok. Bu yaş aralığında çok sık gözüken bir davranış sayılır. Kendini yetişkin göstermeye falan çalışırlar. Alkol - Sigaraya başlayınca büyüdüklerini düşünürler. Acınası başka bir şey değil.

@HakanCT gibi hayattaki tek başarısı moderatör olmak olan şahıslar yüzünden bıraktım. Ama gördüğüm kadarı ile görevi bırakmış. Sanırım millete zevkine uyarı vermekten sıkıldı. 1000 tane mesajımı üşenmeden okuyarak uyarı attığını hatırlıyorum. Nefret ve Öfkeyi siz düşünün. Haksız uyarı attığını kanıtlamama rağmen Üst Yönetim tarafından yaptırım uygulanacağına dalga geçildi. Bu tabi bardağı taşıran son damla oldu. Düzgün ve katkı sağlayan insanları forumdan soğuttukları için kalan çoluk çocuk ile diledikleri kadar uğraşabilirler.
Bu mesajın alnı olsa da öpsem hocam. Cidden. Bahsettiğiniz "bilgecan" kişilerden okulumda sıkça var. Birkaç arkadaşım ve ben moderasyondan dolayı bırakmıştık.

Ben de küçük sayılabilirim ama düzeni bozacak davranışlarda bulunmuyorum. Mesele burada zihniyet, bilgisayarı hata verince sırf onun için üye olmuş sonra da canı sıkılınca girip düzeni bozan tipler de var, onlar da cezasını alıyor zaten. Bu yüzden içim rahat, düzensiz bir moderasyon olsaydı belki burası çekilmez hale gelebilirdi ama gerekene gereken ceza veriliyor. Bütün üyeler bir şeyler öğrenip kendini geliştirmek isteseydi burası Türkiye'nin 1 numaralı platformu olurdu, troll kitle yüzünden giden arkadaşların sayısı arttıkça burası değerini kaybediyor, bizim de tesellimiz ceza sistemi artık ona şükür. O da olmasa ne yapardık düşünemiyorum. Neyse ki halen güzel arkadaşlar var, onların da gitmemesi dileğiyle...

Geri
Yukarı