Köpeklerden kaçarken otomobil çarpan 10 yaşındaki Zana hayatını kaybetti

Mesela şöyle bir örnek vereyim. Sen otobanda hız sınırını aşmadan gece araba kullanıyorsun ve bir tane sarhoş yola atladı, sen duramadım ya da şerit değiştiremedin sonrasında çarptın yargılanırsın her türlü. Bu olayda da adamın başına bu gelecek ama büyük bir ceza almaz.
Şoförün suçu yokken nasıl ceza alıyor peki?

Bu soruna acilen çözüm bulunması lazım. Yukarıda biri yazmış, yaşama hakkı yok mu diye var neden olmasın. Tek çözüm onların hayatına son vermek değil.

@Batina burada suçlu olmadığını sen söylüyorsun ama başka biri sürücünün de hatası olduğuna kanaat getirebilir.
İşte şoförün hatası nerede olabilir sence? Ben bir hata göremiyorum. Belki benim bilmediğim bir hatası vardır. Söylerseniz öğrenmiş olurum. Trafik ile ilgili bilgim yoktur. Ama mantık yürütebiliyorum. Akan bir trafikte zart diye yola atladığında şoförün kaçabilmesi mümkün değil iken nasıl bir hatası olabilir merak ediyorum.

İşte şoförün hatası nerede olabilir sence? Ben bir hata göremiyorum. Belki benim bilmediğim bir hatası vardır. Söylerseniz öğrenmiş olurum. Trafik ile ilgili bilgim yoktur. Ama mantık yürütebiliyorum. Akan bir trafikte zart diye yola atladığında şoförün kaçabilmesi mümkün değil iken nasıl bir hatası olabilir merak ediyorum.
Hata çocukta. Köpekte diyorsanız köpek nasıl hata yapsın?

Geri
Yukarı