FreeDOS Laptop'a nasıl Windows 10 kurulur?

Windows Boot Maneger'e gelip enterladım. Flash bellekte olduğu gibi Lenovo yazısı geliyor, flash bellek kırmızı yanıp sönüyor. Birkaç dakika sonra ise mavi ekran ve kapanıyor.

Eki Görüntüle 1069227
Birkaç saniye içinde yazılar yok oluyor, Lenovo yazısı geliyor ve mavi ekran.

Nasıl UEFI olarak gözükebilir?

Benim aklıma bir çözüm daha geldi ama biraz uğraştırıcı hocam. En başta Rufus'a Windows'u yazdırırken sol altta NTFS değil de FAT32 seçip bir daha format deneyin düzelme ihtimali olabilir. Sanki bir kez böyle bir şey başıma gelmişti şimdi hatırladım.

Benim aklıma bir çözüm daha geldi ama biraz uğraştırıcı hocam. En başta Rufus'a Windows'u yazdırırken sol altta NTFS değil de FAT32 seçip bir daha format deneyin düzelme ihtimali olabilir. Sanki bir kez böyle bir şey başıma gelmişti şimdi hatırladım.
FAT32 diye seçenek yok malesef sadece NTFS var.
FAT32 diye seçenek yok malesef sadece NTFS var.
Düzeltme" Videodaki RAR yerine Windows'un sitesinden indirdiğimi seçtim ve FAT32'yi seçtim. Deniyorum şimdi.

Hocam eğer UEFI olmazsa olmaz demeyecekseniz Win10'u MBR olarak kurabiliriz. Bu sefer sorunsuz kuracaktır. Görünen o ki UEFI konusunda bazı sorunlar var.

MBR ne oluyor ve farkları neler ki?

Hocam hatırlarsanız Rufus'a Windows yazarken değiştirdiğimiz bir yer vardı GPT diye. İşte orayı MBR yapıyoruz sadece gerisi aynı şekilde. MBR ve GPT farkıda aşağıdaki linkte var hocam biraz ayrıntılı o yüzden yanlış olmasın diye link bıraktım. Ama Windows kullanımınızda bir fark olmayacak. GPT daha güncel kısacası.
Media Creation Tool ile ISO yazdırarak dener misin bir de?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen bu yöntemi dene birde belki çözüm olabilir.

Hocam hatırlarsanız Rufus'a Windows yazarken değiştirdiğimiz bir yer vardı GPT diye. İşte orayı MBR yapıyoruz sadece gerisi aynı şekilde. MBR ve GPT farkıda aşağıdaki linkte var hocam biraz ayrıntılı o yüzden yanlış olmasın diye link bıraktım. Ama Windows kullanımınızda bir fark olmayacak. GPT daha güncel kısacası.

Aynen bu yöntemi dene birde belki çözüm olabilir.
Bu yöntemde hangisini seçmem lazım? 2 seçenek var. USB Flash sürücü mü yoksa ISO dosyası seçeneğini mi seçmeliyim?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı